Sport

Mistrzostwa Polski Seniorów w WKKW – czwartek

Sopot przywitał wszystkich wspaniałą pogoda. Jako pierwsi na hipodromie pojawili się zawodnicy startujący w ramach konkursu CNCL. Po próbie ujeżdżenia i skoków przez przeszkody prowadzi Kamil Rajnert na zaledwie czteroletnim Quantum od Solace.

Jutro na czworoboku zobaczymy jeźdźców ze wszystkich pozostałych czterech konkursów (CNCP, CIC1*, CIC2* i CIC3*). Jutro także pierwszy test dla zawodników startujących w ramach Mistrzostw Polski. Ostatecznie do walki o zloty medal przystąpi dziewięciu wkkw-wistów:Jacek Gałczyński, Jacek Jeruzal, Łukasz Kaźmierczak, Mariusz Kleniuk, Wiesław Nowak, Kamil Rajnert, Paweł Spisak, Artur Społowicz i Paweł Warszawski.

Zawody w Sopocie to także VI Eliminacja Pucharu Polski WKKW. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja w grupie seniorów. Najlepsi polscy jeźdźcy wystartują w konkursie CIC***, który wyłoni jednocześnie zwycięzcę Mistrzostw Polski. Zaciętą… walkę zapowiada aktualny lider Pucharu Polski WKKW Paweł Warszawski (SJ Baborówko) (na zdjęciu) oraz zeszłoroczny złoty medalista Pucharu Polski WKKW Kamil Rajnert (SCSJ Coval Biały Bór). Do grona faworytów w walce o podium zaliczyć należy Łukasza Kaźmierczaka (SKJ Sopot), Pawła Spisaka (JKS Dako Galant Skibno) oraz Artura Społowicza (KJ Jaroszówka). Pozostali zawodnicy zdobywać będą punkty do rankingu w konkursach CIC** oraz CIC*. Ponadto zawodnicy rywalizować będą w ramach konkursów krajowych klasy CNC P i CNC L, co pozwoli niektórym zawodnikom startującym w konkursie CNC L zdobyć punkty do rankingu Pucharu Polski w kategorii Amator.

Gorąco zachęcamy Państwa do spędzenia tego weekendu z nami.

Szczegóły na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.hipodrom.sopot.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/EventingSopot

Komentarze

Prześlij nam newsa