Sport

Mistrzostwa Polski w WKKW – wielkie odliczanie

Mistrzostwa Polski w WKKW – wielkie odliczanie

Już w najbliższy weekend, na terenie Hipodromu Sopot, zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego 2015. Mistrzostwa odbędą się w ramach Zawodów Międzynarodowych, podczas których zobaczymy reprezentantów kilkunastu krajów z całego świata.

Jak zwykle na zawodach w Sopocie liczba zgłoszonych par jest imponująca. Przez cztery dni (6-9 sierpnia) przez nadmorski hipodrom przegalopuje blisko 200 koni. W samych „trzech gwiazdkach” (CIC3*) – najtrudniejszym i najbardziej wymagającym konkursie zawodów, wystartuje ponad 40 par. Ten konkurs wyłoni również Mistrza Polski. O tytuł walczyć będzie 10 najlepszych polskich jeźdźców w tej konkurencji: Majchrzak Magdalena, Jacek Gałczyński, Jacek Jeruzal, Łukasz Kaźmierczak, Mariusz Kleniuk, Wiesław Nowak, Kamil Rajnert, Paweł Spisak, Artur Społowicz i Paweł Warszawski.

Pierwsze przejazdy konkursowe już w czwartek 6 sierpnia. Jako pierwsi na Hipodromie Sopot pojawią się zawodnicy startujący w ramach CNCL. Piątek to z kolei pierwsze próby terenowe. Tradycyjnie najbardziej widowiskowym dniem będzie sobota, kiedy na crossie pojawią się zawodnicy startujący w najwyższych konkursach. W niedzielę wielki finał i ostateczne rozdanie kart w ramach tegorocznych Mistrzostw Polski.

 

Gorąco zachęcamy Państwa do spędzenia tego weekendu z nami.

Szczegóły na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.hipodrom.sopot.pl oraz na facebooku: www.facebook.com/EventingSopot

A.K.

Biuro prasowe

 

Komentarze

Prześlij nam newsa