Sport

ZABOOKUJ.eu na XI Halowym Pucharze Polski

sopot2010_ujezdzenie300.jpg

 W dniu 09.04.2010 na sopockim Hipodromie rozpoczął się XI Halowy Puchar Polski w konkurencji ujeżdżenia.

Organizatorem zawodów był Sopocki Klub Jeździecki, Hipodrom Sopot oraz Polski Związek Jeździecki.
Rozgrywka ujeżdżenia odbywała się w hali głównej Hipodromu na czworoboku o wymiarach 20 m x 60 m oraz 20 m x 40 m (dla kucy). Za wykonanie poszczególnych elementów danego programu ujeżdżeniowego, a także za chody, impuls, posłuszeństwo konia, postawę, dosiad jeźdźca oraz poprawność i skuteczność pomocy, zawodnicy uzyskali odpowiednie wyniki.
Przejazd ujeżdżeniowy oceniany był maksymalnie przez pięciu sędziów. komisja_sedziowska.jpg
W skład komisji sędziowskich XI Halowego Pucharu Polski weszli: Sędzia Główny – Wojciech Markowski, Zofia Górska, M. Hałeła–Pawłowska, Anna Piasecka, Krzysztof Tomaszewski, Sławomir Pietrzak.

Xkliper3.jpgI Halowy Puchar Polski rozpoczęła Runda Kuców. Polscy dresażyści przez trzy dni zawodów mieli również walczyć w kategoriach: Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodych Jeźdźców oraz Seniorów.
Z uwagi na tragiczny wypadek samolotu prezydenckiego, Halowy Puchar Polski 2010 został zakończony po konkursie juniorskim
 

Podczas piątkowego dnia zawodów mieliśmy okazję oglądać czołowych polskich jeźdźców, w tym aktualnych medalistów Mistrzostw Polski: Katarzynę Milczarek, Michała Rapcewicza i Justynę Dysarz-Bylicką. W sobotę niestety nie wszystkich mogliśmy podziwiać na koniach, a najważniejsze i najefektywniejsze konkursy z powodu tragedii nie odbyły się. 

szekspir4.JPGforest_gumb2a.jpgprosario_.JPGflorencja.JPGrapcewicz.jpg

 

 

Decyzją Sądziego Głównego wyniki HPP-A zostały zaliczone w następujący sposób:

K140 cm – wynik po dwóch dniach zawodów

M-ce  Nr
        KOŃ         
ZAWODNIK
 KLUB WYNIK
1 59 KLIPER Olimpia Wołodkowicz KJ Jackiewiczów 127,30

 

 

K148 cm – wynik po dwóch dniach zawodów

   M-ce    
   Nr   
                 KOŃ                  
                    ZAWODNIK                      
KLUB
    WYNIK     
1 90 FOREST GUMP Filip Kowalski KJ Lider 121,180
2 138 VEXI D Julia Moczak Łódzki KJ 118,095
3 61 SUMMERSBY Alicja Naczyń ZAS Politechnika Warszawska 117,571
4  60 MAGNES Stanisław Stołowski LKJ "ARABIA" Iwno 114,325
5  80 SZEKSPIR Małgorzata Mazurkiewicz Karkonoski KJ 111,503

 

Runda Juniorów Młodszych – wynik po dwóch dniach zawodów

   M-ce    Nr   
                  KOŃ                   
           ZAWODNIK         
KLUB     WYNIK
1 87  QUEST Jan Gawędzki KJ Aromer Józefin 122,929
2 116 HERAKLES Agata Pawełek bpk 119,484

 

 Runda Juniorów – wynik po dwóch dniach zawodów

   M-ce  
    Nr   
KOŃ             ZAWODNIK          
   KLUB      WYNIK  
 1  79 VIVALDI Ewa Hamkało bpk 134,376
 2  75 FURST DONNERHALL  Mateusz Cichoń KJ Lider 134,046
 3  55 FLORENCJA Tomasz Jasiński bpk 126,602
 4  114  QUINSY VAN DE GRUNDEVAL Monika Zbyszewska Pony Klub Bartoszewo 123,478
 5  104  BURŁAJ Maciej Skwarek LKJ Lublin 122,188
 6  81 CANTROON Aleksandra Mołodecka WLKS Krakus Swoszowice 119,511
 7  92 DEMOSFEN Zuzanna Balcer JKS Michelin Włocławek 117,867
 8  91 D'ARTAGNAN Agata Kulasiewicz  Sopocki KJ 117,445
 9  126  AMULET 0003 Karolina Zemlo Pony Klub Bartoszewo 112,876
 10  82  GRACE KELLY Daniela Kuczkowska PLJ Dziemiany 109,044

 

Runda Młodych Jeźdźców – wynik po jednym dniu zawodów

  M-ce  
    Nr   
                 KOŃ                   
                 ZAWODNIK             
 KLUB     WYNIK  
1 93 FANTAST 0271 Joanna Miłosz WKJ Lublin 64,789
2  125 UP DATE Wiktoria Siergiej bpk 64,632
3  94 SHERIDAN Ewa Iwaszkiewicz SJ Klubu Poster Piaseczno  64,053
4  74 LIST Karolina Kardasińska  Sopocki KJ 62,316
5  88 AZALIA Klaudia Bukowska PLJ Dziemiany 59,632

 

Runda Seniorów – wynik po jednym dniu zawodów

   M-ce  
    Nr   
                     KOŃ                     
  ZAWODNIK    
                 KLUB                     
     WYNIK    
 1  64 DON WINDSOR Katarzyna Milczarek bpk 69,579
 2  66 BROKER Katarzyna Klein  KJK Klan Kraków 63,684
 3  70 WELT NOEL Jarosław Wierzchowski WKJ Lublin 63,263
 4  72 RENOIR Jarosław Wierzchowski WKJ Lublin 62,210
 5  85  EMOL  Natalia Kozłowska JKS Jagodne 61,421
 6  84  LADY JUNGLE Anna Szczygieł KJ Aromer Józefin 61,263
 7  98 NORYT Anna Maria Weber KU ZAS UW  60,789
 8  63 LUKAS Klaudyna Pisarska KJ Jarantów  60,053
 9  99 SUMMER Michał Rapcewicz bpk 59,631
 10  97 RAMIREZ Marzena Makowska KJ Welt Opypy  59,158
 11  73 ARAMIS Jarosław Wierzchowski WKJ Lublin  58,737
 12-13  86 SOPLICA Ilona Janas bpk  58,316
 12-13  135 WIESBADEN S Magdalena Łodzińska-Jurkiewicz KJ Szarża  58,316
 14  96 DUNCAN 35 Katarzyna Porożynska KJ Grodno Dwór  54,474
 15  62 MAGIC MOMENT Piotr Wierzchowski  WKJ Lublin  52,737
 16  95  HAGGIS  Anna Rogalska  GLKS Osielsko  52,263

 

                                                                                                                                                                                                       ZABOOKUJ.eu

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Prześlij nam newsa