Sport

Strzegom Horse Trials 24-27.06.2010

Puchar Świata we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego

cross3.jpg

fot. www.worldcupstrzegom.pl

Tegoroczne rozgrywki Pucharu Świata składające się z 12 etapów,  rozpoczęły się w marcu zawodami w Tallahassee w USA. Zakończą się w sierpniu zawodami w  Schenefeld w Niemczech. Jak dotąd  jeźdźcy rywalizowali już w USA, Nowej Zelandii, Australii, Niemczach, Wielkiej Brytanii i Irlandii. Teraz kolej na Polskę. Zawody Pucharu Świata WKKW rozegrane zostaną od 24 do 27 czerwca w Morawie koło Strzegomia (Dolny Śląsk), na Hipodromie im. 14 Pułku Ułanów Jazłowieckich. Do startu w strzegomskich zawodach zgłoszonych już zostało 11 państw i przeszło 150 koni. Swój start w tegorocznych zawodach zapowiedział także Mistrz Olimpijski z Pekinu, Niemiec, Hinrich Romeike. Podczas czterech dni zawodów jeźdźcy rywalizować będą w czterech konkursach o różnym poziomie trudności: CIC*, CCI**, CCI*** oraz CIC*** – Puchar Świata. W tym roku Puchar Świata we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego jest rozgrywany na nowych zasadach, przez co ranga poszczególnych zawodów jest znacznie wyższa niż w ubiegłych latach.  Rozgrywek nie zakończy finał, o zwycięstwie zadecyduje największa ilość punktów zdobyta podczas całego cyklu zawodów. Puchar Świata w Strzegomiu rozpoczną konkursy ujeżdżenia. Przez dwa dni będziemy mogli podziwiać klasę, styl i elegancję jeździectwa. Piątkowy dzień zakończy konkurs skoków CIC*. W sobotę rozegrana zostanie  najbardziej widowiskowa i najchętniej oglądana konkurencja – cross. Niedzielny konkurs skoków zakończy rozgrywki i wyłoni zwycięzcę.

 

Program Zawodów
Horse Trials Strzegom 2010

Czwartek, 24 czerwca 2010
10.00 – Ujeżdżenie – CIC*
10.30 – Ujeżdżenie – CCI***
11.30 – Ujeżdżenie – CCI**

Piątek, 25 czerwca 2010
9.00 – Ujeżdżenie – CIC*** – Puchar Świata
16.00 – Skoki – CIC*

Sobota, 26 czerwca 2010 
9.00 – Cross – CIC*
11.30 – Cross – CCI**
13.00 – Cross – CIC*** – Puchar Świata
15.00 – Cross – CCI***

Niedziela, 27 czerwca 2010
10.30 – Skoki – CCI**
13.00 – Skoki – CIC*** – Puchar Świata
15.00 – Skoki – CCI***
16.00 – Ceremonia zakończenia i dekoracja zwycięzców

 

Strzegom Horse Trials to wielka impreza jeździecka. Poza zmaganiami jeździeckimi nie zabraknie innych atrakcji, pokazów, zabaw, przejażdżek bryczką oraz wierzchem.
Bilety dostępne są w salonach Empik, sklepach Media Markt, Saturn, wybranych biurach podróży oraz na stronach www.ticketpro.pl oraz www.worldcupstrzegom.pl

 Serdecznie zapraszamy!

 

Więcej na stronach www.worldcupstrzegom.pl

 

źródło fot. www.worldcupstrzegom.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa