Konie

Szlak konny „Stare modrzewie”- Mezowo

Szlak konny „Stare modrzewie”- Mezowo

Szlak konny Mezowski  prowadzi od Stajni Estancja w Mezowie poprzez najbliższy las sosnowo-bukowy. Na trasie można wykorzystać umiejętności w zakresie stępa, kłusa, a także miejscami galopu. W większości droga prowadzi poprzez ubite szlaki leśno-drogowe, w jednym miejscu wjeżdża się na drogę z płyt betonowych. Kilkakrotnie przecinany jest szlak turystyczny oznaczony na mapach niebieskim kolorem.

Szlak jest rzadko uczęszczany przez pojazdy motorowe czyli samochody, traktory lub quady, które ostatnio często goszczą w naszych lasach. Gdzieniegdzie można w oddali zobaczyć zwierzynę leśną w postaci sarny, zająca rzadziej dzika.

Na szlaku znajduje się rezerwat przyrody „Stare Modrzewie”, który utworzony został w celu ochrony i zachowania fragmentu lasu mieszanego o cechach naturalnych, z pojedynczymi okazami modrzewia europejskiego liczącego około 190 lat.  Najbardziej okazałe modrzewie, które na Pomorzu są gatunkiem obcym osiągają w pierśnicy 78 – 134 cm i wysokości 30 – 46 metrów. Zdecydowanie najbardziej widocznym modrzewiem jest okaz, który ma 420 cm w obwodzie a jego miąższość wynosi 24m3.
Można również podziwiać szkółkę leśną na granicy Mezowa i Kiełpina, która została przeniesiona o 200 m od starej lokalizacji.

W zależności od pory roku nawierzchnia może sprawiać niekiedy trudności z uwagi na gliniaste podłoże i czasami przejeżdżające ciągniki.

Trasę o długości 8400 m można podzielić na dwa etapy jednak całość przy normalnej prędkości można pokonać w czasie do 1,5 h. Klasa trudności – średnio-niska.

Zabookuj

Komentarze

Prześlij nam newsa