Konie

Rajd konny Niestępowo – Lublewo

Rajd konny Niestępowo – Lublewo

Trasa konna, która przebiega od wsi Niestępowo poprzez okolice Sulmina i częściowo Otomina zatacza krąg przy byłym poligonie w Lublewie i wraca do stajni w Niestępowie. Została zarejestrowana w pewien niedzielny piękny marcowy poranek. Urozmaicenie terenu pozwala na jego pokonanie stępem, kłusem i w większości galopem również po wzniesieniach i zjazdach wzdłuż wąskich korytarzy leśnych.

Trasa, którą wykonaliśmy jest długości 18,2 kilometra w czasie 1h 44 minuty. Średnia prędkość wyniosła 10 km/h. Teren w najniższym punkcie wynosi 120 metrów nad poziomem morza natomiast w najwyższym 157mnpm.

Ilość koni w szyku wynosiła 7 osób. Trasa wymaga umiejętności średniozaawansowanych w przypadku pokonywania jej z prędkością zwiększającą w znacznym stopniu ciśnienie we krwi.

Zdecydowanie większa część trasy przebiega przez las, miejscami szczególnie w okolicach byłego poligonu wojskowego w Lublewie wyjeżdża się na łąki i ubite polne drogi. Bez większego problemu można spotkać w sąsiedztwie sarny, z którymi mieliśmy możliwość ścigania się i sprawdzenia. Różnorodność ukształtowania terenu pozwala miejscami wykorzystać leśne przeszkody w postaci zwalonych drzew.

Charakterystyka trasy w tabeli

Nazwa  Wartość
 Długość trasy  18,2km
 Czas przejazdu  1h 44m
 Najniższy punkt  93mnpm
 Najwyższy punkt  158mnpm
 Średnia przejazdu  10 km/h

 

Komentarze

Prześlij nam newsa