Sport

Zawody w Bojanie

62.jpgW sobotę 14 sierpnia w Stajni Geronimo w Bojanie odbyły się drugie już Towarzyskie Zawody w skokach przez przeszkody. Zawody tej rangi nie wymagają od jeźdźców uprawnień, odznak jeździeckich i licencji. Każdy tu może spróbować swoich sił. Dość spora frekwencja zawodników i koni, wszystkich mile zaskoczyła. Rozegrano sześć konkursów: Pierwszego Kroku, mini LL, LL, L, P i potęgę skoków. Zwycięzcy poszczególnych konkursów otrzymywali puchary, medale oraz  nagrody rzeczowe, które ufundowali: 

  1. – MARCOPOL Sp. z o.o. z Chwasczyna,
  2. – SPORTIS S.A. z Bojana,
  3. – OKRĘGOWA STACJA DIAGNOSTYCZNA z Bojana,
  4. – ZAKŁAD PIEKARNICZY Zbigniew Itrych z Bojana, 
  5. – Sklep jeździecki STAJNIA MISZEWO Anna i Tadeusz Pudlis,
  6. – Magdalena Górska-Respondek – biżuteria srebrna.

Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 konkursem Pierwszego Kroku. W konkursie tym wystartowali zawodnicy, którzy zaczynają swoją karierę sportową. Nie tylko jeźdźcy ale także były konie, które po raz pierwszy stanęły na parkurze. W tym konkursie wystartowało dziewięciu zawodników, z czego sześciu ukończyło przejazd bezbłędnie. Wszyscy zostali udekorowani flots i otrzymali medale. Dodatkowo przyznano nagrody dla najmłodszego zawodnika – kapok od firmy SPORTIS S.A. z Bojana oraz zawodniczki – kolczyki ufundowane przez p. Danutę Dunaj.

Następnie rozegrano konkurs mini LL z trafieniem w normę czasu, w którym zwyciężyła Monika Kolczyk na Czarowni. Kolejny konkurs to LL, podczas którego zaskoczyła nas potężna nawałnica i gradobicie. Na szczęście nie trwało to długo więc zawody przerwano tylko na czas deszczu, po którym ponownie wyszło słońce i zrobiło się jeszcze bardziej gorąco. Po ulewie zawodnicy mieli dodatkowe utrudnienie i z tego względu sędzia odstąpił od liczenia punktów karnych za przejście do kłusa. Zwyciężyła Zosia nawrot i Butterflay. Po konkursie LL zrobiono przerwę na wyrównanie podłoża.

Piękna upalna pogoda sprawiła, że parkur zaczął szybko schnąć i nie było już problemów z kałużami. Dobrą stroną tego deszczu było to, że przynajmniej się nie kurzyło. Następnie rozegrano konkursy klasy L i P. W obydwu tych konkursach pierwsze miejsce objęła Justyna Madej i Selenga.

Ostatnim najbardziej emocjonującym konkursem była potęga skoków. Do konkursu przystąpiło trzech zawodników. Rozgrywkę rozpoczęto od wysokości 105 cm i po każdym bezbłędnym przejeździe podwyższano ją o 10 cm. Konkurs wygrała Ewelina Polska i Oktawia przeskakując przeszkodę o wysokości 155 cm. Poza pucharem, medalem i nagrodami rzeczowymi zwyciężczyni potęgi skoków otrzymała dodatkowo pyszny tort ufundowany przez  PASAŻ SIEWERT Ireneusz Siewert z Bojana, którym podzieliła się z wszystkimi uczestnikami imprezy.

Zawody zakończyły się późnym popołudniem.  Mimo, iż ranga tych zawodów była Towarzyska, to organizator pani Katarzyna Sroka z pełnym zaangażowaniem postarała się aby przez całe zawody panowała miła atmosfera, której nie zepsuł nawet ulewny deszcz.

A.S

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa