Sport

Zawody w Starogardzie

1.jpgW dniach 21-22 sierpnia 2010 r. na hipodromie Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim odbyły się Zawody Regionalne w Skokach Przez Przeszkody. Rozegrano konkursy rangi LL, L, P, N i C,  i było o co powalczyć. Impreza rozpoczęła się w sobotę o godz. 9.10 konkursem LL z trafieniem w normę czasu, w którym zwyciężył Robert Materna na koniu Brytan. Następnie rozegrano konkurs klasy L. Tu najlepszy okazał się przedstawiciel gospodarzy Dawid Czarnecki na Estalino. W konkursach klasy P i N do wygrania były poważne nagrody: samobieżna kosiarka do trawy (konkurs P) oraz w konkursie klasy N – siodło Stubben model Roxan S de Luxe Biomex. O zwycięstwie w tych konkursach decydował wynik z dwóch dni zawodów. Pierwszego dnia w konkursie P najlepszy wynik uzyskał Rafał Perlikowski i Regata z SSOJ Jaszczółtowo. Zawodnik ten również zwyciężył w konkursie klasy N dosiadając konia Hortland. Ostatni sobotni konkurs klasy C wygrała Sylwia Babińska i Magnum z Pomorskiej Ligi Jeździeckiej.

Niedzielne konkursy rozpoczęły się o podobnej porze. W klasie LL zwyciężył Dawid Czarnecki i Hajli. Następny konkurs L był konkursem dwufazowym. Zwycięstwo odniosła Aleksandra Charuk na Personie wyprzedzając o ok. 3 sekundy swoją siostrę Alicję. W konkursie klasy P tryumfował Dawid Czarnecki na Estalino. Po dwóch dniach zawodnik uzyskał najlepszy wynik, tym samym wygrywając kosiarkę do trawy. W konkursie klasy N, w którym do wygrania było siodło Stuben, najlepszy wynik po dwóch dniach uzyskała Oliwia Wierzbowska i Avatar S. Ostatni konkurs klasy C niestety nie odbył się z powodu zbyt małej liczby uczestników.

Pogoda nam dopisała. Piękne słońce i wysoka temperatura spowodowały, że sędzia zezwolił na starty bez fraków. Konie zapewne były mniej zadowolone z pogody i wolałyby nieco niższe temperatury i może deszcz, który zaczął padać w chwilę po zakończeniu zawodów. W czasie rozgrywek niestety nie obyło się bez wypadków. Upadki jeźdźców, a także koni przypomniały nam jak niebezpieczny może być ten sport. Trzymamy kciuki za zawodników i ich konie.

A.S

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa