Sport

Deszczowe WKKW w Sopocie

33.jpgW ubiegły weekend w Sopocie odbyły się zawody w WKKW. W ramach trzydniowych zawodów zostały rozegrane Zawody Krajowe WKKW w klasie L i P, Zawody Międzynarodowe 1*, 2*, 3* oraz Mistrzostwa Polski Seniorów. Wystartowało ponad 100 koni. Wśród zawodników mogliśmy podziwiać przejazdy najlepszych naszych reprezentantów min. Łukasza Kaźmierczyka, Pawła Spisaka, Kamila Rajnerta i wielu innych.  Z zagranicznych jeźdźców na sopockie WKKW stawili się tylko przedstawiciele z Litwy i Estonii.

Podczas tych zawodów pogoda płatała nam figle, raz deszcz raz słońce. Niestety z przewagą opadów. Już piątkowe próby ujeżdżenia rozgrywane były w strugach deszczu, co oczywiście niekorzystnie wpływało na samopoczucie jeźdźców i ich koni, a to z pewnością w niektórych przypadkach przełożyło się na wynik.

Sobotni cross również rozpoczął się deszczowo ale na szczęście szybko się wypogodziło. Niestety podłoże w niektórych miejscach było grząskie, co sprawiło dodatkową trudność w i tak ciężkiej konkurencji jaką jest próba terenowa. Jak to przy crossie, nie obyło się tu bez małych wypadków, na szczęście niegroźnych, zarówno dla jeźdźców i koni.

Niedziela zaczęła się także opadami i tak w kratkę. Równolegle na Hopodromie odbywał się rodzinny piknik pod hasłem "Poznaj Hipodrom na nowo" niestety z powodu pogody frekwencja nie była za duża. Ostatni etap WKKW – konkurs skoków przez przeszkody, rozgrywany były w większości w deszczu. Dekoracje na mokro raczej nie należały do najprzyjemniejszych.

Po trzydniowych zmaganiach z ujeżdżeniem, crosem, skokami i deszczem najlepsi w poszczególnych klasach okazali się:

– CNC – L – Mateusz Kiempa i DON JUAN, KJ Hubertus Biały Bór. Wynik: 32,5 pkt.  << zobacz >>

– CNC – P – Ruta Undzenaite i FARTLEKAS, Litwa. Wynik: 53,5 pkt.  << zobacz >>

– CIC * – Kamil Rajnert i SEX, KJ Hubertus Biały Bór. Wynik: 53,4 pkt.  << zobacz >>

– CIC ** – Jerzy Krukowski i NIAGARA, KJ Rakowiec Kwidzyn. Wynik: 57,9 pkt.  << zobacz >>

– CIC *** – Łukasz Kaźmierczak i OSTLER, JKS Gryf Biały Bór. Wynik: 51,6 pkt.  << zobacz >>

– MPS – Łukasz Kaźmierczak i OSTLER, JKS Gryf Biały Bór. Wynik: 51,6 pkt.  << zobacz >>

 

Filmy udostępnione dzięki SKJ Sopot.

A.S

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa