Sport

Wsparcie finansowe na wyjazd do Kentucky dzięki Fundacji Sportu i Oświaty

FSiO.jpg

Dzięki staraniom Fundacji Sportu i Oświaty z Sopotu, dwóch zawodników reprezentujących Polskę w skokach przez przeszkody otrzymało wsparcie finansowe na transport koni na Światowe Igrzyska Jeździeckie do Lexington w stanie Kentucky USA. Należą do nich Aleksandra Lusina (Ekwador) i Piotr Sawicki (Caballus Z). Sponsorami tego wyjazdu są firmy NDI s.a, Charles Owen & Co.(BOW) LTD i TORPOL Sp. z o.o.

Fundacja Sportu i Oświaty  w kwietniu 2010 roku, podczas konferencji prasowej w sopockim Hotelu Sheraton, zainaugurowała projekt „Kadra”. Celem  projektu stało się wsparcie reprezentantów Kadry Polski w Skokach Przez Przeszkody w przygotowaniach do Olimpiady  – Londyn 2012.
W czerwcu, w trakcie międzynarodowych zawodów CDI i CSIO*** w Sopocie, odbyła się kolejna konferencje promujące projekt „Kadra”, na którą zaproszono dziennikarzy oraz przedstawicieli świata biznesu.
Fundacja Sportu i Oświaty została założona w kwietniu 2008 roku. Celem inspirującym jej powstanie stało się zintegrowanie środowiska jeździeckiego wokół ośrodka w Sopocie oraz wspieranie wybitnych polskich zawodników dyscypliny jeździectwa. Począwszy od 2008 Fundacja skoncentrowała swoją aktywność przede wszystkim na działalności szkoleniowej. Do 2010 roku udało się jej podjąć wiele działań na rzecz popularyzacji jeździectwa, spośród których wymienić można:
• szkolenia z Trenerem Kadry Narodowej Seniorów,
• wykłady z dziedziny jeździectwa poprowadzone przez uznane autorytety w tym kurs licencyjny dla instruktorów oraz trenerów.
• wykłady i szkolenia teoretyczne z innych dziedzin powiązanych
z czynnym uprawianiem sportu (szkolenia z zakresu psychologii sportu, przepisów jeździeckich i in.),

Do kolejnego obszaru działalności Fundacji należy zorganizowanie kursu żeglarstwa, rejsu integracyjnego dla młodzieży po Zatoce Gdańskiej oraz ufundowanie stypendium szkoleniowego dla osoby niepełnosprawnej.
Stałymi partnerami Fundacji są instytucje zajmujące się promocją i popularyzacją jeździectwa: Polski Związek Jeździecki oraz Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.  Zgodnie z wyznaczonymi od początku działalności celami wszystkie podejmowane przez Fundację działania odbywają się na terenie sopockiego Toru Wyścigów Konnych (Spółka Hipodrom Sopot). Fundacja realizuje swoje zadania dzięki wsparciu osób prywatnych i sponsorów. (JB)
 

Komentarze

Prześlij nam newsa