Sport

Mistrzostwa Pomorza

b.jpgW dniach 9 i 10 października 2010r. na Hipodromie w Sopocie odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego oraz Zawody Regionalne w Skokach Przez Przeszkody.  Ze względu na dość znaczną liczbę uczestników i ilość przejazdów, sobotnie rozgrywki rozpoczęły się już o godzinie 8.00, a zakończyły chwilę przed zmrokiem. Niedzielne przejazdy przebiegły sprawniej i zakończenie zawodów odbyło się po godzinie 17-tej. Przez dwa dni jeźdźcy startujący w Mistrzostwach Pomorza walczyli w różnych kategoriach: Kuce, Juniorzy Młodsi, Open, Juniorzy oraz Seniorzy. Walka była zacięta, no bo to przecież mistrzostwa, tak więc jeźdźcy i ich konie dawali z siebie wszystko. Niedzielny  drugi nawrót finału mistrzostw decydował o wygranych. Najlepsza w kategorii kuców okazała się Olimpia Wołodkowicz i Klausinka z KJ Jackiewiczów. W Juniorach Młodszych zwyciężyła Alicja Charuk i Ares. W Mistrzostwach kategorii Open mogli wystartować amatorzy – zawodnicy nie posiadający klasy sportowej ani odznak, zawodnicy na młodych koniach (tj. do 5 r.ż włącznie), bez względu na posiadaną klasę sportową oraz  zawodnicy z max. III klasą sportową. Mogliśmy tutaj obejrzeć przejazdy zawodników, którzy po raz pierwszy stanęli na parkurze. Gratulujemy odwagi, życzymy im sukcesów i trzymamy kciuki za następne zawody. Pierwsze miejsce zdobył Patryk Miśkiewicz i Egzekutor z LKS Nadwiślanin Kwidzyn. W kategorii Juniorów zwycięstwo odniosła Paulina Endraszka na Queen z KJ Jackiewiczów. Z tego samego klubu w kategorii Seniorów tryumfowała Monika Jackiewicz na Nemo.

a.jpgZawody Regionalne w Skokach Przez Przeszkody odbywały się pomiędzy konkursami  Mistrzostw Województwa Pomorskiego. Rozegrano je w klasach P, N i C. W sobotę rozegrano konkursy P i N oraz dodatkowo konkurs licencyjny. Zwycięstwo w Zawodach Regionalnych odnieśli: klasa P – Justyna Kotowska i Piran z SKJ Sopot, klasa  N – Błażej Gilla i Brador z Pomorskiej Ligi Jeździeckiej. Konkurs licencyjny ukończył tylko jeden zawodnik Piotr Zielonka na koniu Romeo. Dwa emocjonujące dni zawodów zleciały jak z bicza strzelił, pozostały nam wspomnienia, relacje i zdjęcia. Całe szczęście pogoda dopisała w stu procentach. Wspaniała typowa polska złota jesień, dodatkowo dodała imprezie uroku i niezapomnianych wrażeń.

 

Szczegóły wyników:

– Mistrzostwa Województwa Pomorskiego   

<<  sobota  >>  

<<  niedziela  >>

– Zawody Regionalne  

<<  sobota  >>    

<<  niedziela  >>

A.S.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa