Wypoczynek

Majątek Malechowo

Relacja uczestnika wyprawy.

Obraz016www_27224444.jpg"Wybraliśmy się z naszymi wierzchowcami do zaprzyjaźnionej stajni w Malechowie przy hotelu Erania w okolicach Ustronia Morskiego. Wcześniejsze konne wędrówki zachęciły nas do przedstawienia morskiego terenu naszym konikom.
Instruktor przygotował trasę głównie po terenach leśnych. Jednak błotnista nawierzchnia zmuszała nas do bacznej uwagi i zachowania szczególnej ostrożności. Na szczęście obyło się bez przykrych incydentów. Zobaczyliśmy stary Dąb, który zakwalifikowany jest jako pomnik przyrody.
Kolejna trasa podczas pobytu w majątku Malechowo w okolicach Ustronia Morskiego. Tym razem wybraliśmy się w większej części po terenach polnych. Pogoda była bardzo kapryśna, w przeważającej części padał drobny deszcz, który przy temperaturze bliskiej zera był bardzo nieprzyjemny.
Podczas blisko 3 godzinnej przejażdżki zobaczyliśmy kościół w Rusowie z XIV wieku, a także bez zwiedzania park podworski.

Kościół filialny z XIV w. pw. Matki Boskiej Różańcowej.

Kościół filialny z XIV w. pw. Matki Boskiej Różańcowej w Rusowie. Świątynia usytuowana na niewielkim wzniesieniu przy zbiegu dróg, nieopodal stawku. Kościółek jest jedną z najstarszych świątyń chrześcijańskich na Pomorzu, dziś liczy sobie ponad 600 lat. Jest to niewątpliwie cenny zabytek średniowiecznej architektury sakralnej. Kościółek z wyjątkiem przybudówki z XIX wieku (od strony wschodniej – zbudowano ją jako zachrystię) jest średniowieczny. Wieża i nawa są masywne zbudowane z kamieni polnych i cegieł łączonych na zaprawę wapienną, mury częściowo zostały otynkowane. Jeszcze w 1899 roku w wieży znajdował się dzwon datowany na rok 1379, prawdopodobnie został zabrany z kościoła w celu przetopienia na armaty. Szczęśliwie ocalał drugi z dzwonów – renesansowy odlany w 1592 roku, którego doraźne dzwonienie jak dawniej wzywa wiernych na modlitwę. Przetrwał też drewniany wiszący świecznik wykonany w formie okręgu, na którym znajduje się dwanaście profitek na świece (to symboliczne ukazanie dwunastu apostołów, czyli jedności Kościoła Świętego).

Park Podworski krótka charakterystyka:

rus.jpgPark Podworski w Rusowie z 8 pomnikami przyrody. Historia tego parku sięga wieku XIX w. Na przestrzeni prawie 36 ha powstał tu park o charakterze romantyczno – naturalistycznym. W skład parku wchodziły m.in. dwa stawy rybne ze sztucznymi wysepkami pośrodku na których stał posąg Neptuna oraz czapla. Rosło tu wiele drzew i krzewów egzotycznych, specjalnie sprowadzanych w tym celu. Ogromne powierzchnie trawników upiększały cały obraz. Przepiękne założenie parkowo – pałacowe zachwycał wielkością i luksusem.
 

Wyjazd na plażę był trzecim dniem konnych minirajdów. Pierwsze dni przebiegały wśród śniegów i deszczy. W Wielkanocny poranek wyruszyliśmy z pięknym słońcem w las, aby w konsekwencji znaleźć się na brzegu piaszczystej polskiej bałtyckiej plaży.
Trasa przebiegała w większej części pośród lasu, przed samą plażą należy pokonać odcinek kilkuset metrów omijając stare lotnisko. Wejście na plaże poprzedzone szumem morza i odgłosem rozbijających fal o brzeg. Pierwsze spotkanie naszych koni z morzem wywołał niemały szok i chaos w ich postrzeganiu świata i w konsekwencji strach zwyciężył nad chęcią wejścia do morza. Po krótkiej rozgrzewce wystartowaliśmy w wymarzonym od wielu miesiącu galopie wzdłuż brzegów morza. Chwile te na długo pozostaną w naszej pamięci i z pewnością zmuszą do powrotów."

 

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>


 

Komentarze

Prześlij nam newsa