Sport

Parada Horse Show Katowice 2010

parda_hs.png

Dnia 03.12.2010r. decyzją Komitetu Organizacyjnego oraz FEI konkursy CSI*** Katowice zostały odwołane z następujących powodów:
– Jedynie 20 zawodników/47 koni potwierdziło swój udział w zawodach poprzez uiszczenie opłat startowych CSI3* do dnia 15.11.2010 zgodnie z punktem IV ENTRIES zatwierdzonych przez FEI propozycji z dnia 26.10.2010r. Ostatecznie w środę przed zawodami uprzednio zgłoszone ekipy Szwecji, Wielkiej Brytanii, Austrii, Holandii, Włoch, Francji, Hiszpanii, Słowacji, części ekipy Niemiec, części ekipy Czech, części ekipy Polski wycofały się z udziału ze względu na ekstremalnie trudne warunki pogodowe panujące w całej Europie. Spowodowało to złożenie przez Organizatora oficjalnej prośby do FEI o obniżenie rangi z CSI3* na CSI2*, na co FEI postawiło warunek uzyskania zgody na taką zmianę od wszystkich zawodników, którzy stawią się na zawody, potwierdzoną ich podpisem. Zgodę wyraziło tylko 7 z 51 obecnych zawodników na
zawodach.
– Warunki techniczno-pogodowe nie zapewniały bezpiecznego dla koni i zawodników przeprowadzenia zawodów rangi CSI. Zawodnicy, którzy dotarli do Katowic w tych trudnych warunkach stwierdzili na miejscu, że dobro i bezpieczeństwo ich koni nie pozwala im na start w konkursach CSI. Z 228 zgłoszonych koni ostatecznie pozostało na listach startowych 69 na wszystkie konkursy.

W związku z niewielką ilością terminowych wpłat na konto Organizatora, wycofaniem się dużej grupy zawodników przed zawodami oraz trudnych warunków techniczno-pogodowych Organizator podjął decyzję o odwołaniu konkursów CSI.

 

Rozegrane zostały konkursy Karolinka/Barbórka Cup, Silesia Cup, Adrenalina Cup oraz planowane pokazy.

Wyniki Barbórka 1     Wyniki Barbórka 2     Wyniki Barbórka Finał

Wyniki Silesia 1         Wyniki Silesia 2         Wyniki Silesia Finał

Wyniki Kuce 1            Wyniki Kuce 2             Wyniki Kuce 3          Wyniki kuce Finał

Klasyfikacja na najlepszego zawodnika

Komentarze

Prześlij nam newsa