Sport

Zawody Mikołajkowe Sopot

W dniach 4-5 grudnia 2010r. na hali sopockiego hipodromu, odbyły się Mikołajkowe Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody. Nie zabrakło Mikołaja, prezentów, śmiechu i dobrej zabawy, ale wszystko po kolei…

2.jpgRozpoczęcie sobotnich zawodów planowano na godzinę 9.00, niestety z powodów atmosferycznych, które w ostatnich dniach paralizują nasz kraj, karetka pogotowia dotarła dopiero ok godz. 10.00. Ze względów bezpieczeństwa bez obecności karetki i ratowników medycznych nie można zacząć zawodów. Po przybyciu karetki, rozpoczęto pierwszy konkurs klasy LL – towarzyski i choć nie był to konkurs typowo przebierany, wielu uczestników wystartowało w niecodziennych strojach. Jak na mikołajki przystało nie mogło zabraknąć Świętego Mikołaja. Po konkursie LL prosto z Laponii przybył do nas Święty Mikołaj na swoim mikołajkowym Quarter Reniferze, rozdawał wszystkim przybyłym cukierki i towarzyszył nam przez większość czasu. Najbardziej widowiskowym konkursem tych zawodów, który następnie rozegrano była Przebierana Sztafeta klasy mini LL, o wysokości przeszkód do 50 cm. Sztafetę rozpoczynała para jeździec-koń, pokonując parkur jak najszybciej i bez zrzutek. Następnie jeździec przekazywał jakiś przedmiot, najczęściej palcat, opiekunowi, który co sił musiał pokonać ten sam parkur na własnych nogach. Nie obyło się bez zrzutek i upadków, których  najczęściej doświadczali zawodnicy bez koni 🙂 Ile było przy tym śmiechu, dopingu i ducha walki, wiedzą wszyscy, którzy mieli okazję podziwiać i uczestniczyć w tych rozgrywkach. Niech żałują ci, którzy tego nie widzieli, napra17.jpgwdę było warto 🙂 Po wspaniałej pełnej wrażeń sztafecie rozegrano mniej rozrywkowy i bardziej stresujący (szczególnie dla zawodników) konkurs na uzyskanie licencji. Startowało dziewięciu jeźdźców z czego tyko trzem udało się uzyskać licencję. Kolejne zmagania na parkurze, to konkurs klasy L dla Amatorów i Młodych Jeźdźców. Następnie odbył się kolejny konkurs przebierany – towarzyski konkurs klasy L. Tu również zawodnicy dali popis swojej wyobraźni i na parkurze mogliśmy podziwiać min. motyle, anioły, diabła, a nawet  nurka. Uznanie dla p. Macieja Florka za jazdę w krótkich spodenkach. Oprócz  przejazdu i stroju, oceniany był także okrzyk "Wesołych Świąt", który należało wydać na ostatniej przeszkodzie. Pilnował tego Święty Mikołaj, który  dzwoniąc dzwonkiem dawał komisji sędziowskiej znak, by zaliczyli okrzyk zawodnika. Przedostatni konkurs tego dnia, to P z wyboru trasy. Konkurs klasy N rozgrywany o Puchar Piotra Ołowskiego, Posła na Sejm RP, był ostatnim sobotnim konkursem. Ostateczne wyniki i dekoracja tego konkursu odbyła się następnego dnia. Niedzielne rozgrywki przebiegały już w typowej atmosferze zawodów i rywalizacji. Tylko nieliczni zaakcentowali jeszcze mikołajkowego ducha walki. Oprócz konkursów LL, L, P i N, dodatkowo rozegrano konkurs klasy C, który uwieńczył dwa dni mikołajkowych zmagań.

Przez całe zawody panowała miła atmosfera. Święty Mikołaj na koniu, stroje jeźdźców, koni i oprawa muzyczna, szczególnie wpędzały nas w świąteczny nastrój. Dziękujemy organizatorom, Mikołajowi i jego pomocnikom za zorganizowanie tak nietypowych zawodów. Mamy nadzieję, że w przyszłości również będziemy mogli uczestniczyć i relacjonować dla Państwa więcej takich imprez.

Wyniki Zawodów Mikołajkowych

Klipy ze Sztafety:

NIKODEM,   HERPA,   KORAL,   ELZADIVAHTIGDAAMPLICOLUCKY LUCKA…   Więcej klipów na www.skj-sopot.pl

A.S.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa