Sport

26-28.01.2011 Konsultacje z Rudigerem Wassibauerem na Hipodromie w Sopocie

PLAKAT_FSiO.jpg

Fundacja Sportu i Oświaty w partnerstwie z Ministrem miasta Sopot, Pomorskim Związkiem Jeździeckim,  Sopockim Klubem Jeździeckim, Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu, Spółką Hipodrom Sopot oraz firma PAVO, zapraszają w styczniu 2011 na kolejne konsultacje z Rudigerem Wassibauerem na Hipodromie w Sopocie
 
Pierwsza 3 dniowa edycja w 2011 roku odbędzie się już w dniach 26-28 stycznia.
Z uwagi na okres ferii – zajęcia będą odbywać się od 8:30. W konsultacjach wezmą udział człoknowie kadry Polski. Tradycyjnie planujemy przeprowadzenie popołudniowych wykładów.
   Program konsultacji
 

Zawodnicy Pomorskiego Związku Jeździeckiego pracowicie rozpoczną 2011 rok.  W trzydniowych treningach udział wezmą czołowi jeźdźcy kadry Polski Aleksandra Lusina, Piotr Sawicki oraz grupa dzieci i młodzieży m.in. z Moniką Jackiewicz, Alicją i Aleksandrą Charuk. Zgłoszonych zostało blisko trzydziestu zawodników, z których dwudziestu zakwalifikowanych zobaczymy na konsultacjach na Hipodromie w Sopocie.  

Podział na grupy I dzień

Podział na grupy II dzień  

Podział na grupy III dzień

W przygotowaniu listy zawodników uczestniczył Pomorski Związek Jeździecki, który rekomendował jeźdźców do udziału w konsultacjach oraz częściowo opłaci udział kadrowych zawodników woj. pomorskiego. Jeźdźcy zostaną podzielni na grupy odpowiednio wg poziomu wyszkolenia ich koni. W treningach uczestniczyć będą także studenci i wykładowcy kierunku trenerskiego Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Pierwsze dwa dni konsultacji przeznaczone zostaną tradycyjnie na treningi gimnastyczne i ujeżdżenie, trzeciego dnia jeźdźcy będą pokonywać tor przeszkód. Zapytany o założenia i cele treningowe trener Wassibauer powiedział: „Chcę obejrzeć postęp zawodników i dać wskazówki dla dalszego rozwoju par koń-zawodnik. W Sopocie jest grupa jeźdźców, których postępy śledzę już od dłuższego czasu. Szczególną uwagę zwracają dzieci, które wykazują się ogromnym zdyscyplinowaniem podczas treningów i z wielką determinacją wykonują polecenia. W sopockiej grupie znajduje się kilka prawdziwych „nieoszlifowanych” diamentów, które po wyeliminowaniu pojawiających się braków technicznych mogą aspirować do miana „ nadziei polskiego jeździectwa”. Chcę być również blisko zawodników kadry Polski, a szkolenie finansowane przez Fundację umożliwia realizację tego założenia „kadrowiczom” współpracującym z Fundacją. W mojej ocenie konsultacje  organizowane przez Fundację Sportu i Oświaty realizowane są na europejskim poziomie".

Kolejna wizyta trenera Wassibauera w Sopocie planowana jest na 16-18 lutego tego roku.
 

źródło fot: www.fsio.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa