Wypoczynek

Agroturystyka Na Górce

Miechucino leży na terenie Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, na trasie z Gdańska do Lęborka, między Kartuzami, a Sierakowicami.  "Agroturystyka Na Górce" oddalona jest od centrum wsi o około 1,5 km. Znajduje się ona na jednym z najwyższych wzniesień w Polsce północnej (236,6 m npm). 4.jpgZatem w ładny dzień można zobaczyć z tego miejsca najwyższy szczyt Kaszub – Wieżycę. Przepiękny widok na kilkanaście kilometrów rozciąga się na trzy strony świata. Czwartą stronę zakrywa ogromny kompleks leśny, który znajduje się w odległości ok. 100 m od zabudowań. Najbliższe jezioro znajduje się w odległości 800 m od gospodarstwa.
Na posesji znajdują się cztery pomniki przyrody – dwa trzystuletnie cisy oraz nieco tylko młodsze lipa i jesion. Jeden ze starych cisów – drzewo cały rok zielone, stoi na środku podwórka. Jest to drzewo pod ochroną. Pochłania wszelkie pyły i toksyny znajdujące się w powietrzu. Rośnie jednak bardzo wolno, bo w ciągu 50 lat osiąga wysokość 1,5 m. Nie tylko cisy sprawiają, że powietrze jest czyste. Bliskość lasów (100 m), odległość od szosy (800) i cisza (najbliższe zabudowania znajdują się 300 m od domu) są gwarantem nieskażonego powietrza.

okolica_4.jpgDzisiejszy układ budynków, dawniej wielkiego, a dzisiaj małego gospodarstwa rolnego został stworzony pod koniec XIX wieku.
W skład zabudowań wchodzi: 130-letnia Tradycyjna Chata Kaszubska zbudowana z gliny (mur pruski), budynek gospodarczy, gdzie ówcześni gospodarze przygotowywali pokarm dla zwierząt – obecnie zwany "kamiennym" (mury wykonano z kamienia), drewniana stodoła oraz stara szopa – przebudowana aktualnie na budynek z kwaterami agroturystycznymi. Tworzy to mały quasi skansen, przystosowany do pobytu gości.

Tradycyjna Chata Kaszubska wykonana jest z gliny. Wchodzi się prosto do kuchni, po jej prawej i lewej stronie są po dwa pokoje. Kiedyś ten budynek można było obejść dookoła. Umożliwiała to sień, która teraz została przebudowana na dwie łazienki. Dom ogrzewany jest przez dwa piece kaflowe. W Chacie znajduje się całkowicie wyposażona kuchnia.

Od lata 2009 został oddany do dyspozycji gości budynek "Za stodołą". Znajdują się w nim 2, 3, 4 i 5 osobowe pokoje z łazienkami oraz przestronna jadalnia.

Oczywiście jak przystało na pobyt na wsi proponowane jest gościom mleko prosto od krowy, świeże jaja, biały ser, swojski chleb oraz w okresie czerwiec – lipiec truskawki – to wszystko u najbliższych sąsiadów. Lasy obfitują w grzyby, maliny, jeżyny i jagody.

14.jpgNa terenie posiadłości znajduje się nowe trawiaste boisko wyposażone w profesjonalny sprzęt do gry w siatkówkę, badmintona i piłkę nożną oraz w kosze do koszykówki. Lubiącym celnie rzucać proponujemy rzuty lotkami do celu. Jest też nowo urządzony trawnik, na którym z przyjemnością można się wylegiwać. Są oczywiście krzesełka, leżaki itp. Gdyby jednak nasi goście znudzili się leżeniem i siedzeniem oddajemy do ich dyspozycji rower wodny, łódkę i kajak, aby przy odrobinie wysiłku fizycznego kołysać się na tafli wody czując miły jej chłód dodatkowo smagani powiewami wiatru w dotykach promieni słońca. A kiedy zacznie kropić deszczyk w sali kominkowej czeka profesjonalny stół bilardowy i piłkarzyki – tutaj emocje sięgną zenitu. Gdy nadejdzie wieczór przy jednym z dwóch miejsc na ognisko należy piekąc kiełbaski lub grillując uzupełnić stracone kalorie. Zaś na miłośników koni czeka konik polski – można go pielęgnować, pobierać lekcje i jeździć. Dla małych dzieci jest plac zabaw.

Komentarze

Prześlij nam newsa