Sport

Zawody w Sopocie

9.jpgW dniach 22-23 stycznia 2011r. na Hipodromie w Sopocie odbyły się Halowe Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody. Organizatorem był Sopocki Klub Jeździecki oraz Hipodrom Sopot sp. z o.o.  Impreza, zarówno w sobotę jak i w niedzielę, rozpoczęła się o godz. 9.00.  Rozegrano  konkursy w klasach: L, P, N i C oraz dodatkowo konkursy Towarzyskie w klasach mini LL, i LL, w którym wystartowali jeźdźcy rozpoczynający swoją karierę sportową w skokach przez przeszkody. Wśród nich znalazły się również konie, które pod doświadczonymi jeźdźcami, po raz pierwszy stanęły na parkurze. Konkurs klasy mini LL i LL był konkursem dokładności. Pierwszy konkurs w klasie L były również konkursem dokładności ale dla młodych koni. Drugi konkurs klasy L, jak również P i N  były już konkursami dwufazowymi. Ostatni sobotni konkurs klasy C był konkursem zwykłym. 

W niedzielę pomiędzy konkursem klasy LL i L dodatkowo odbył się konkurs licencyjny L1. Był on jednocześnie egzaminem na uzyskanie licencji, uprawniającej do startów w wyższych konkursach. Wysokość przeszkód w tym konkursie wynosiła 105 cm. Tylko jedna zawodniczka zmagała się z parkurem  na tym poziomie  i ukończyła przejazd z wynikiem pozwalającym  zdobyć licencję. Niedzielne konkursy wyglądały następująco: mini LL i LL –  dokładności, towarzyski, L1 – licencyjny, L – dokładności z natychmiastową rozgrywką P – dwufazowy, N – o wzrastającym stopniu trudności z jokerem, C – zwykły. We wszystkich klasach parkur nie sprawił zbytnich trudności jeźdźcom i koniom. Znaczna większość ukończyła przejazd bez problemów. Najtrudniejsza i najwięcej punktowana przeszkoda – Joker w klasie N, również  nie sprawił jeźdźcom i ich koniom trudności. Konie skakały go bez zawahania, nie było wyłamań, upadków. Niestety czasem tylko zrzutka kosztująca dużo punktów. Jednak w tym cały sens. Można wybrać przeszkodę alternatywną, łatwiejszą i za mniej punktów albo jokera – przeszkodę trudną, często wyższą i węższą.  Bezbłędny skok zapewnia dodatkowe 16 punktów, natomiast zrzutka minus 16 punktów!

Zwycięzcy poszczególnych konkursów:

SOBOTA

– Konkurs Towarzyski klasy mini LL:

I miejsce ex-aequo: Karolina Ziółek i Lucky Lucka, Barbara Rycharska i Amplico, Partycja Kierznikiewicz i Luciano, Aleksandra Tudruj i Bajka, Julia Bisewska i Elza.

– Konkurs Towarzyski klasy LL:

I miejsce ex-aequo: Agnieszka Kokocha i E.Wonder, Karolina Ziółek i Lucky Lucka, Maria Dobosz i Krezus, Partycja Kierznikiewicz i Luciano, Aleksandra Tudruj i Bajka, Magdalena Dobosz i Lavan, Aleksandra Furgo i Crusander, Julia Łyko i Casat, Robert Materna i Brytan, Natalia Łukasik i Ikebana, Diana Kania i Horda.

– Konkurs klasy L dla młodych koni:

I miejsce ex-aequo: Martyna Górska i Naram, Piotr Zielonka i Fiona, Agnieszka Gacka i Ares.

– Konkurs klasy L:  Martyna Górska i Nasza Mi

– Konkurs klasy P:  Justyna Badaszko i Lavirant

– Konkurs klasy N:  Anna Andrusik i Dabella Z

– Konkurs klasy C:  Anna Andrusik i Dabella Z

NIEDZIELA

– Konkurs Towarzyski klasy mini LL:

I miejsce ex-aequo: Karolina Ziółek i Kacper, Agnieszka Paśko i Łuna, Karolina Plackowska i Kofianan, Natalia Gerke i Darling, Katarzyna Wachowicz i Tulipan.

– Konkurs Towarzyski klasy LL: Karolina Ziółek i Kacper, Barbara Rycharska i Amplico, Diana Kania i Horda, Aleksandra Tudruj i Bajka, Natalia Łukasik i Ikebana.

– Konkurs Licencyjny klasy L1: Marta Trochowska i Nowicjusz

– Konkurs klasy L:  Martyna Górska i Nasza Mi

– Konkurs klasy P:  Jacek Kowerski i Menada

– Konkurs klasy N:  Paulina Endraszka i Queen

– Konkurs klasy C:  Paulina Endraszka i Queen

Wyniki 22-23.01.20011

 A.S

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa