Sport

Ujeżdżenie w Białogórze

2.jpg     3.jpg

W miniony weekend tj. 19-20 lutego w Białogórze odbyły się Halowe Regionalne Zawody w Ujeżdżeniu. Były to pierwsze zawody dresażowe zorganizowane na tym obiekcie. Organizatorem imprezy była Pomorska Liga Jeździecka oraz Stadnina Koni Białogóra. Partnerami organizatorów był Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego, Pomorski Okręgowy Związek Jeździecki, Kujawsko-Pomorski Związek Jeździecki, Zachodnio-Pomorski Związek Jeździecki oraz Polski Związek Hodowców Koni Achałtekińskich i Związek Trakeński w Polsce.

Na zawody przybyło ok 50 koni i jeźdźców  z 6 województw: warmińsko-mazurskiego, pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i wielkopolskiego. Niestety ze wzgledu na pogodę nie dotarły konie z województwa dolnośląskiego. Jak to w dyscyplinie ujeżdżenia bywa, wśród zawodników przeważały kobiety ale również mogliśmy obserwować przejazd trzech panów: Grzegorza Mrozka na Humaniście, Filipa Poszumskiego na Cisoniu oraz Michała Liberadzkiego na Couler Grand. 

Podczas dwudniowych zawodów rozegrano konkursy klasy: L (L2, L3), P (P2, P3), N (N6, N7), C (C3, C4), CC1/CC2 oraz CC4/CC7 oraz  L w kategorii kuców. W komisji sedziowskiej zasiedli uznani sędziowie: Zofia Górska (z Sopotu), Maria Pilichowska i Krzysztof Tomaszewski (oboje z Warszawy). W ceremonii dekoracji poza komisją sędziowską, brała także udział wielokrotna Halowa Mistrzyni Polski w Ujeżdżeniu Justyna Dysarz-Bylicka – gość honorowy zawodów w Białogórze.

Po dwóch dniach na szczytowej pozycji uplasowały się pary:

W klasie L

– Olga Padaprigorova i EGRA  z wynikiem 132,727%

Kuce klasa L

– Julia Bisewska i ELZA   z wynikiem 116,809%

W klasie P

– Agata Świechowicz i UNITED TE AMO  z wynikiem 129,248%

W klasie N

– Grzegorz Mrozek i HUMANISTA  z wynikiem 131,626%

W klasie C

– Grzegorz Mrozek i HUMANISTA  z wynikiem 127,944%

W klasie CC1/CC2

– Wiktoria Siergiej i UP DATE  z wynikiem 129,259%

W klasie CC4/CC7

– Yuliya Naumovich-Shabouskaya i SALERIO  z wynikiem 128,421%

 

Szczegóły wyników:     dzień I       dzień II       wyniki  Rundy

 

Korzystając z okazji, mogliśmy przeprowadzić rozmowę i podpytać o niektóre sprawy związane z tymi zawodami. Zobacz  co na temat zawodów mówią organizatorzy:  Bogdan Pietraszek  i   Marcin Podpora

Portal zabookuj.eu bardzo dziękuje za możliwość włączenia się i uczestnictwo w zawodach. Otwartość, fachowość organizatorów i miła atmosfera jaka panowała przez cały czas, jest bardzo ważnym aspektem każdych zawodów. Nie było, tak zwanej i często  spotykanej "bufonady", a sobotni bankiet, obfitujacy w wyśmienite przekąski, śledzie w różnej postaci i dzika, był doskonałą formą integracji. Mimo, iż były to tylko zawody regionalne,  odczuwało się wrażenie jakby były to zawody conajmniej ogólnopolskie. Wszystko, to dzięki profesjonemu podejściu organizatorów, dobrej obsłudze i komisji sedziowskiej. Zawody w Białogórze potwierdziły, że również na Pomorzu można  zorganizować  dobrą imprezę jeździecką. Wystarczyło trochę chęci, zaangażowania, profesjonalnego podejścia do sprawy, uśmiechu na ustach i życzliwości. Cieszy nas fakt, że zostaliśmy docenieni jako przedstawiciel mediów oraz sponsor zawodów.

 

podziekowanie.jpg

A.S.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa