Sport

Rozmowa z Bogdanem Pietraszkiem – gospodarzem i organizatorem zawodów dresażowych w Białogórze

1. Czy coś zaskoczyło Pana, w organizacji dresażowych zawodów?
– To są pierwsze zawody ujeżdżeniowe, jakie odbywają się w Białogórze, zawsze organizowaliśmy zawody skokowe i nowością jest specyfika organizacji. Zauważam że wszyscy jeźdźcy są bardzo mili i życzliwi. Nie spełniają się przepowiednie o kwaśnych minach dresażysów. Myślę, że to jest bardzo ważne żeby zostawiać wszystkie nieporozumienia i złe nastroje w domu i jechać na zawody z dobrym nastawieniem. Tutaj to widać.

2. Czy planowane są kolejne zawody?
– Chętnie dam się namówić na organizację zawodów ujeżdżeniowych, raz może dwa razy w roku. W ostatni weekend marca tradycyjnie organizuję zawody skokowe. Planuję postawić dodatkowy namiot jako rozprężalnię do naszej nowej, dużej 3000 metrowej hali.

3. Czy to znaczy że ośrodek zatrzyma się na działalności sportowej czy może zainwestuje Pan w turystykę konną?
– Ośrodek położony jest nad morzem, mamy piękne plaże i ścieżki leśne. To wszystko przyciąga turystów. Występuje u nas jednak przemyślana sezonowość. Mam ok. 200 koni i sezon jest tym czasem kiedy pracujemy rekreacyjnie i zarabiamy na ich utrzymanie. Podczas sezonu przyjmujemy wielu turystów, ale staram się nie rozpraszać prowadzeniem innej działalności. Ja osobiście chciałbym jeszcze uprawiać jeździectwo jak najdłużej, poza sezonem skupiam się na treningu.

4. Bardzo dziękuje za otwartość i miłe przyjęcie. Panuje tu wspaniała atmosfera. Jeździectwo uprawiamy dla przyjemności i powinniśmy mieć otwarte serce. Na tych zawodach czuje się obecność bratnich dusz. Jeździectwo jest specyficznym sportem, mamy do czynienia z żywą istotą jaką jest koń, zdarzają się różne sytuacje stresujące i człowiek musi wyłagodzić sam siebie i nastroje zwierzęcia.

– Temu miejscu zawsze przyświecała idea żeby ludzie czuli się tu dobrze, jak u siebie. Napis na bramie wjazdowej do stadniny przekazuje tą ideę, żeby ludzie raz nas odwiedzający, zatęsknili i wrócili w to miejsce.

Życzę jak najwięcej tak udanych imprez.

Komentarze

Prześlij nam newsa