Sport

Zawody Regionalne w Sopocie

c.jpg26-27 lutego 2011r. na sopockim Hipodromie odbyły się kolejne Halowe Zawody Regionalne w Skokach przez Przeszkody. Organizatorem zawodów był Sopocki Klub Jeździecki oraz Hipodrom Sopot Sp. z o.o.  Podczas dwóch dni rozegrano łącznie czternaście konkursów w klasach: mini LL, LL, L, P, N oraz C. Konkursy mini LL i LL były konkursami towarzyskimi, więc wystartować mógł każdy, bez względu na to, czy posiada odznakę jeździecką, klasę sportową, czy nie. W klasie L rozegrano po dwa konkursy – dokładności dla młodych koni i amatorów oraz zwykły w sobotę i dokładności z natychmiastową rozgrywka w niedzielę. Sobotni konkurs klasy P był lekkim zaskoczeniem, ponieważ  była to rozgrywka o wzrastającym stopniu trudności z jokerem. Trzeba przyznać, że ta zmiana urozmaiciła trochę przebieg zawodów, gdyż przywykliśmy do oglądania jokera w klasie N. Również zawodnicy, którzy nie startują w wyższych konkursach, mogli w końcu zmierzyć się z tą przeszkodą.  Sobotni konkurs klasy N był konkursem dokładności z natychmiastowa rozgrywką, natomiast w niedzielę był on dwufazowy. Klasę C rozegrano na zasadach zwykłych.

b.jpgKolejną niespodzianką jaką zgotował zawodnikom gospodarz toru – Arkadiusz Weckwert, było to, że po raz pierwszy w tym roku, na parkurze stanął mur. Nie jest to łatwa przeszkoda i kilka koni miało zawahania przed przeskoczeniem jej. Większość zawodników przed startem zapoznawało z nią swoje wierzchowce. Nie obyło się niestety bez wyłamań i upadków –  na szczęście niegroźnych. Za tydzień na tym obiekcie odbędzie się Halowy Puchar Polski i z pewnością nie zabraknie muru wśród przeszkód. Zawodnicy, którzy będą startować w HPP, mieli na tych zawodach regionalnych doskonalą okazję, by poćwiczyć i oswoić swoje konie z potęgą i gabarytami tej przeszkody.

  Wyniki:    sobota      niedziela

 A.S.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

 

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej   << kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa