Nowoczesny ośrodek

Ośrodek LARGO S.A.

logo_largo.jpgOśrodek LARGO SA (www.largo.zabookuj.eu), to nowoczesna i w pełni profesjonalna stajnia, pensjonat dla koni, ośrodek treningowy, sportowy klub jeździecki oraz stacja nasienia. Mieści się we wsi Łoś, 18 km od Warszawy, a jego łączna powierzchnia to 40 ha. Należy do jednych z najlepszych i najbardziej prestiżowych w Polsce. Założony został w 2002 roku i specjalizuje się w skokach przez przeszkody.
O najwyższej jakości i nowoczesności tego miejsca świadczą m.in. znakomicie urządzone, wyposażone, przestronne, monitorowane stajnie ze świetlikami w dachu i dużymi oknami, przez które koń swobodnie może  wyglądać, obszerna, jasna, automatycznie polewana i ogrzewana hala, profesjonalny plac treningowy, parcours i czworobok z  odpowiednim podłożem i drenażem, zadaszona lonżownia i elektryczna karuzela, piętnaście dużych padoków.

largo1.jpgStajnia Główna posiada 33 przestronne, widne i codziennie sprzątane boksy. Podłoga wyłożona jest specjalną gumową antypoślizgową matą ułatwiającą zachowanie czystości. Myta jest ona kilka razy w tygodniu specjalnymi detergentami przez maszynę. Konie z problemami oddechowymi mogą się tu wykurować i wrócić do kondycji.  8 boksów typu angielskiego wybudowanych z myślą o koniach przebywających na emeryturze umieszczonych zostało w pobliżu piętnastu trawiastych padoków. Kolejne dziesięć boksów mieści się w nowej niezależnej stajni umiejscowionej zaraz przy głównym budynku. Stajnia i pensjonat dla koni wyposażone są w zewnętrzne i wewnętrzne stanowiska do mycia koni oraz solarium, w którym zwierzęta można osuszyć i wygrzać po ciężkim treningu.

s28.jpgDo dyspozycji jeźdźców jest pełne zaplecze sanitarne, szatnia, pralnia, siodlarnia oraz przylegająca do hali treningowej kawiarenka. Część boksów zajmowana jest przez konie sportowe stanowiące własność ośrodka LARGO, a część przeznaczona jest na pensjonat dla koni, w którym oferowany jest najwyższy standard zarówno dla zwierząt jak ich właścicieli. Cały ośrodek jest monitorowany.
 

piotr_sawicki.jpgKlub Jeździecki Largo działa od 2002 roku. Posiada średnio 10 koni, a obecnym zawodnikiem jest Piotr Sawicki jeździec posiadający Niemiecką Licencję Trenera konkurencji Skoków, specjalizujący się w układaniu młodych 4,5,6 letnich koni.
Klub i stajnia nastawiona jest  na trening koni w każdym wieku i taka oferta poza wynajmem boksów kierowana jest  do klientów. Dzięki klientom pensjonatu skokowy profil stajni ukierunkował się również na ujeżdżeniowy. Z osób, które posiadają konie w pensjonacie  niewiele  trenujące skoki, Przeważają konie ujeżdżeniowe. W zeszłym roku wybudowany został profesjonalny plac dresażowy, żeby zapewnić klientom wysoki standard treningowy. Klub jednak zawsze nastawiony był na skoki i tak pozostanie.

kilian_b.jpgLargo należy do nielicznych ośrodków, które posiada stację nasienia i zajmuje się jego mrożeniem. Nie jest w Polsce problemem sprowadzenie nasienia z Niemiec ale nie jest rzeczą powszechną, żeby ogiery które czynnie biorą udział w sporcie, jednocześnie były reproduktorami i kryły klacze. Tu jest to możliwe, jednak w celu zapewnienia bezpieczeństwa ogierom, nasienie ich się mrozi.

largo2.jpgDodatkowym atutem jest położenie ośrodka. Largo usytuowane jest zaledwie 18 km od stolicy Polski jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, którego cudownie malownicze lasy, rozlewiska i wydmy śródlądowe, gwarantują bogactwo atrakcyjnych, rozległych i niemal dzikich terenów do jazdy konnej. W Parku Krajobrazowym są wytyczone ścieżki i trasy konne, nawet do Góry Kalwarii i Warki. Konie sportowe również zabierane są tu w teren. Na obrzeżach ziemi należącej do Largo, jest tor prowadzący drogą leśną. Stanowi on idealny tor treningowy.

Dnia 16 lutego 2011 zabookuj zagościło w ośrodku Largo. Korzystając z okazji przeprowadziliśmy rozmowę z dyrektorem ośrodka Panem Pawłem Sawickim  czytaj…

Kolejna wizyta w Largo. 02 października 2012 znów odwiedziliśmy ten wspaniały ośrodek czytaj…

A.S.

Większość zdjęć wykorzystanych w artykule została udostępniona przez LARGO S.A.

Komentarze

Prześlij nam newsa