Sport

Konsultacje już za nami

15.jpgW dniach 30.03-01.04  2011 roku na Hipodromie w Sopocie, odbyła się dziesiąta już edycja konsultacji z trenerem kadry narodowej Rudigerem Wassibauerem.  Trzydniowe konsultacje tradycyjnie składały się z części praktycznej i teoretycznej. Część treningowa przeprowadzona została na świeżym powietrzu, na parkurze przed trybuną główną, na którym odbywają się zawody CSIO.  Trener Wassibauer jak zawsze, bacznym okiem obserwował i kładł nacisk na prawidłowość i precyzję wykonywania ćwiczeń podstawowych, wyłapywał i natychmiast korygował błędy oraz  eliminował przyczyny problemów jakie mieli niektórzy uczestnicy. Swoją pomocą, wiedzą i doświadczeniem służyli również Ola Lusina i Piotr Sawicki, dosiadając koni niektórych uczestników. Przebieg treningów mogliśmy również śledzić nie wychodząc z domu, ponieważ transmitowane były on-line na stronie naszego portalu, stronie FSiO oraz stronie Hipodromu Sopot.
W części teoretycznej, oprócz podsumowania,  pierwszego dnia został przeprowadzony wykład i ćwiczenia z pierwszej pomocy. Uczestnicy czynnie brali udział w demonstrowaniu np. pozycji bocznej ustalonej. Szczególny nacisk kładzony był oczywiście na wypadki możliwe podczas jazdy konnej.

Ostateczne podsumowanie trzydniowych warsztatów, połączone z nagraniami video, odbyło się na antresoli w hali. Trener każdemu uczestnikowi z osobna przedstawił swoje spostrzeżenia, udzielił rad odnośnie dalszych treningów i na zakończenie, wręczył dyplomy.

Rady trenera kadry są nieocenione i nie często mamy możliwość obcowania z takim autorytetem jeździeckim, zadawania mu pytań odnośnie trudności jakie mamy w tym sporcie. Wykorzystajmy  więc możliwość jaką stwarza nam Fundacja Sportu i Oświaty, organizując tego typu zgrupowania i skorzystajmy  z konsultacji, czynnie uczestnicząc jako jeździec-zawodnik, bądź chociaż tylko jako widz i wolny słuchacz 🙂

A.S

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa