Sport

WKKW Sopot 2011

85.jpg

W dniach od 29 kwietnia do 1 maja 2011r. na Hipodromie w Sopocie odbył się Międzynarodowy oraz Krajowy Wszechstronny Konkurs Konia Wierzchowego. Zawody zostały rozegrane w klasie CIC***, CIC**, CIC*, CCIP* oraz CNC-LL, CNC-L, CNC-P.
WKKW, to jedna z najtrudniejszych dyscyplin jeździeckich, ponieważ wymaga od jeźdźców, jak i ich koni dokładnego opanowania umiejętności ujeżdżenia, skoków oraz crossu. Do konkursu zgłoszono blisko 120 zawodników z kraju oraz zagranicy i aż 210 koni. Mogliśmy podziwiać przejazdy naszych najlepszych reprezentantów, m.in. Pawła Spisaka, Łukasza Kaźmierczaka,  Artura Społowicza, Kamila Rajnerta, Paweła Warszawskiego, Jerzego Krukowskiego i wielu innych. Klub gospodarzy dzielnie reprezentowali: Agnieszka Eliks, Katarzyna Kokowska, Justyna Kotowska, Magdalena Majchrzak oraz Jerzy Lipkowski. Poza polskimi zawodnikami, gościliśmy także reprezentantów z Białorusi, Czech, Danii, Finlandii, Estonii, Wielkiej Brytanii, Litwy, Holandii, Norwegii, Rosji, Szwecji i Słowacji

Początkowo, zawody te miały być dwudniowe ale w związku z tak liczną frekwencją zawodników, część konkursów musiała się odbyć już w piątek po południu. Rozegrano konkursy ujeżdżenia i skoków w klasach CNC-LL, CNC-L i CCIP*. Po próbie ujeżdżenia, chwili odpoczynku i zmianie siodła na skokowe, zawodnik  udawał się na parkur. Sobotni dzień wrzał od ilości rozgrywanych konkursów. Na dwóch czworobokach i dwóch parkurach, jednocześnie odbywały się rozgrywki krajowe i międzynarodowe. Na zakończenie sobotniego dnia ok. godz. 19-tej próbę terenową rozpoczęły kuce. Uczestników było tylko pięciu więc całe zawody zdążyły się zakończyć jeszcze przed zmrokiem. Zwieńczeniem sobotniego dnia był wieczorny bankiet w sali pod trybuną główną. Niestety zmęczenie i zimny wiatr, który towarzyszył nam przez cały dzień i wyziębił większość z nas, spowodowały, iż ilość uczestników na imprezie była znikoma.

Niedzielny dzień zawodów, to próba terenowa – ostatni, decydujący etap zawodów WKKW, najbardziej widowiskowy i emocjonujący. Monumentalne, budzące strach i respekt przeszkody  i jazda w pełnym galopie, mrożą krew w żyłach wśród widowni.  Zmaganie się jeźdzca i konia z crossem, to nie lada wyzwanie. Niektórzy nie przeszli tej próby, wyłamania i upadki z konia  (na szczęście niegroźne) zakończyły się eliminacją pary z konkursu. Służba medyczna ze Słupska nie miała dużo pracy, nie mniej  dzielnie i szybko uczestniczyła w odbudowaniu przeszkody wodnej – wielkiej i ciężkiej kłody, która padła niczym zrzutka na parkurze, po przejeździe Jerzego Krukowskiego. Po ukończeniu crossu przez ostatniego uczestnika, zostały  zliczone punkty i podane oficjalne wyniki konkursów. Na zwycięski wynik zawodów WKKW składa się najmniejsza ilość punktów karnych uzyskanych we wszystkich trzech konkursach (ujeżdżenie, skoki, cross) przez zawodnika i jego konia.

I tak oto w międzynarodowych konkursach zwyciężyli:

– CIC***  Paweł Spisak na Weriuszu z Polski                 wyniki CIC***
– CIC** Sandra Gustaffson i Kaminskij ze Szwecji        wyniki CIC**
– CIC* Marel Bilm i Ziekino z Holandii                                wyniki CIC*

W krajowych konkursach na podium uplasowali się:

– CCI*-P  Sara Śnioch na Tamburynku                            wyniki CCI*-P
– CNC-P Jagoda Smoleńska i Drumla                             wyniki CNC-P
– CNC-L Paul Adams i Carilien Z                                       wyniki CNC-L
– CNC-LL Piotr Piasecki i Raflezja                                    wyniki CNC-LL

Startujący w klasie L zawodnik Maciej Florek na koniu Wirus oraz  w klasie P Jerzy Krukowski na klaczy Rosa, posiadali  zamontowane kamerki rejestrujące ich przejazd. Dzięki nim mamy możliwość obejrzenia trasy crossu oczyma zawodnika.     <<  Film 1 >>     <<  Film 2  >>     <<  Film 3  >>

Kolejne międzynarodowe zawody WKKW na tym obiekcie odbędą się 5-7 sierpnia 2011. Zapraszamy!

A.S

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa