Sport

Zawody w Owczarni

dar.jpgW dniu 15 maja 2011r. w Owczarni odbyły się Regionalne Zawody w Skokach przez Przeszkody. To pierwsze w tym roku zawody organizowane w tej stajni. Frekwencja zawodników i koni była spora. Do rozgrywek zgłosiło się aż 140 koni i zawody musiały się rozpocząć godzinę wcześniej, niż początkowo planowano. Rozegrano sześć konkursów, w tym konkurs licencyjny. Jako pierwszy odbył się konkurs mini LL., w którym ex-equo pierwsze miejsce zajęło dziewiętnaście par. Konkurs tej klasy jest doskonałą szansą umożliwiającą start w zawodach zarówno zawodnikom, jak i koniom, które dopiero rozpoczynają swoją karierę w skokach. Spośród koni, m.in swój debiut  miał czteroletni ogier Tullamore Dew I pod Dariuszem Słupczyńskim, który startował  w klasie mini LL, a następnie w LL i w obydwu konkursach pokonał parkur bezbłędnie. Wśród widowni i trenerów dało się słyszeć opinie, że zapowiada się na dobrego sportowego wierzchowca. Dotychczas mogliśmy oglądać tego konia na zawodach ujeżdżeniowych.
Następnie rozegrany został konkurs klasy LL, który cieszył się największym powodzeniem wśród uczestników. Obejrzeliśmy prawie sto przejazdów. Był to konkurs dokładności z trafieniem w normę czasu i najbliżej normy była Agnieszka Haza i Kastylia.
Po konkursie LL odbył się konkurs licencyjny L1. Do egzaminu przystąpiło dziesięciu zawodników, wśród których tylko czterem udało się zdobyć licencję. Dopuszczalna liczba punktów karnych pozwalająca uzyskać uprawnienia, to 3,5. Oceniał sędzia główny zawodów p. Stanisław Iskierko.
Ok. godz. 16.00 rozpoczął sie konkurs klasy L- dwufazowy, w którym zwyciężyła Justyna Madej i Selenga. W klasie P pierwsze miejsce wywalczyła Aleksandra Charuk na Jadze. Zwycięstwo w ostatnim konkursie, który rozegrany został już o zmierzchu, zdobyła w ostatnim przejeździe tych zawodów, gospodyni zawodów Aleksandra Furgo na koniu Olinto del Sauro.
Mimo sporej frekwencji, całe zawody przebiegały sprawnie i co najważniejsze w miłej atmosferze. Niestety pogoda w pierwszej części dnia nie była dla nas łaskawa i zmoczyła deszczem wielu z nas. Jednak, jak to pozytywnie nastawieni ratownicy medyczni ze Słupska stwierdzili: minus i minus zawsze daje plus, czyli pochmurna zimna aura i deszcz, dała plus – przynajmniej się nie kurzyło 🙂 Pod koniec dnia w nagrodę dla najbardziej wytrwałych, wyszło słońce.
Impreza zakończyła się ok. godz. 20.30.  Na ręce gospodarzy składamy podziękowania za zorganizowanie takich super zawodów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, które również będziemy mogli dla Państwa relacjonować!

Wyniki  ZR-B 15.05.2011

A.S

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć, zapytaj o więcej  <<  kontakt >>

Komentarze

Prześlij nam newsa