Sport

Sopot pomorskim centrum jeździectwa

Głównym celem bieżących działań spółki Hipodrom jest promocja i popularyzacja kultury jeździeckiej. Zbliżające się zawody CSIO3* stanowią najlepszy przykład, jak można godzić zawodowstwo z rekreacją dla każdego.

Hipodrom warto odwiedzać jak najczęściej. A szczególnie w dniach 9-12 czerwca, podczas trwania zawodów CSIO3*.

Czerwcowe emocje na torach

30.jpgZbliżające się Międzynarodowe Oficjalne Zawody w CSIO 3* obfitować będą w wiele atrakcji zarówno dla ekip biorących w nich udział, jak i dla publiczności. Najbardziej widowiskowe będą: Grand Prix, turniej o Puchar Narodów oraz Konkurs 6 Barier. Budzą zazwyczaj najwięcej emocji, tym bardziej, że ranga zawodów w kalendarzu międzynarodowych imprez została dodatkowo wzmocniona. Tegoroczne CSIO 3* w Sopocie zostały zakwalifikowane przez Międzynarodową Federację Jeździecką FEI do prestiżowej Challengers League, której zwycięzcy mogą dostać się do światowej Top Ligi. Natomiast dwa najważniejsze konkursy zawodów – Puchar Narodów (w piątek o 15:00) i Grand Prix (w niedzielę o 12:00) – zostały uznane za eliminacje do Olimpiady w Londynie 2012 i tegorocznych Mistrzostw Europy Seniorów.

Hipodrom zaraża pasją

63.jpgGłównym celem bieżących działań spółki Hipodrom jest promocja i popularyzacja kultury jeździeckiej.
– Chcemy zarażać mieszkańców Trójmiasta pasją i pokazywać, ile satysfakcji można odczuwać podczas kontaktu z końmi – wyjaśnia prezes spółki Hipodrom, Magdalena Rutkowska. – Inwestycja rewitalizacji obszaru Hipodromu ma na celu zmianę i udoskonalenie infrastruktury obiektu, co sprawi, że będzie on nie tylko miejscem prestiżowych zawodów, ale również terenem codziennych spacerów mieszkańców Sopotu i nie tylko – zapewnia.
Podczas Międzynarodowych Oficjalnych Zawodów w CSIO 3*  na publiczność czekają nie tylko sportowe emocje, ale również wiele atrakcji dzięki imprezom towarzyszącym. Będzie  festyn, pokazy, konkursy oraz niespodzianki dla najmłodszych. To będą cztery dni, w czasie których każdy, kto pojawi się na hipodromie znajdzie coś dla siebie i miło spędzi czas. Zawody będą okazją do złapania „jeździeckiego bakcyla” i jednocześnie potwierdzeniem aktywności w realizacji zadań popularyzacyjnych kultury jeździeckiej na terenie Hipodromu.

Moda na konie

62.jpgJeździectwo nie jest jednak sportem wyłącznie dla zawodowców. Kontakt z końmi i jazda rekreacyjna to doskonała metoda na odprężenie dla osób w każdym wieku. Nie trzeba zdobywać pucharów, by cieszyć się możliwością spędzenia czasu na powietrzu i mieć możliwość kontaktu z tak wspaniałymi zwierzętami, jakimi są konie. Hipoterapia zyskuje nie bez przyczyny coraz większą popularność. Jej zalety dostrzegają zarówno specjaliści, jak i osoby, którym pomogła. Jednym z głównych celów bieżących działań spółki Hipodrom jest właśnie popularyzacja pasji jeździeckiej i zapoczątkowanie mody na rekreacyjną jazdę konną. Zrewitalizowany teren Hipodromu stanowić będzie centrum pomorskiego jeździectwa z wieloma atrakcjami dla każdego.

Wizytówka Sopotu

projekt.pngRewitalizacja terenu Hipodromu odbywa się w ramach projektu „Rewitalizacja Historycznego Zespołu Hipodromu w Sopocie wraz z remontem i rozbudową” współfinansowanej przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 – 2013. Początek prac odbywa się od strony ul. Łokietka i od strony ul. Rybackiej. W tym miejscu zostanie zrealizowany pierwszy etap czyli zespół stajni rekreacyjnych, w skład których wchodzi ośrodek dla hipoterapii, hala dla rekreacji, stajnie. Następne etapy to  duża ujeżdżalnia i budowa zespołu stajni sportowych wraz z halą rozprężalni, budynek socjalno – warsztatowy i magazyn.
– Chcemy, żeby Sopot znany był jako centrum jeździectwa dla wszystkich – wyjaśnia prezes Magdalena Rutkowska. –  Stawiamy na rozrywkę i rekreację obok profesjonalnych zawodów i imprez. Przepiękne obszary Hipodromu będą mogły stać się również miejscem spacerów mieszkańców i na tym nam zależy – dodaje.
W ramach projektu rewitalizacji powstanie również Hippiczny Park Rozrywki, który będzie zapewniał ogrom atrakcji dla wszystkich odwiedzających.


Kontakt dla mediów:
– Agnieszka Prokurat     agnieszka.prokurat@csio.sopot.pl     504-157-560
– Krzysztof Przyjemski    krzysztof.przyjemski@csio.sopot.pl    509-415-882

Komentarze

Prześlij nam newsa