Sport

Sportowe Rajdy Konne w Rusi Małej

W dniach 27-29 maja 2011r. w stadninie p. Saneckich w Rusi Małej koło Ostródy odbyły się krajowe oraz amatorskie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych.

Wymarzona pogoda, naturalne środowisko, świetna organizacja i piękne konie stworzyły wyjątkowo urocze widowisko.
Dostępne były 3 trasy, dzięki którym przejazdy nie były monotonne zarówno dla zawodników, jaki i widzów. Miejscowośc w której rozgrywały się zawody – Ruś Mała, jest pięknie położona, także zawody miały również aspekt krajoznawczy. Trasa kończyła się odcinkiem stworzonym do finiszów. Zanim jeźdźcy wjechali na ostatnią prostą byli już dawno w zasięgu wzroku publiczności, także każdy mógł zobaczyć jak kończą swój przejazd.

W klasie 1* zwycięzyła Elżbieta Horbowiec na koniu Ghazzallah pokonując dystans z prędkością średnią 15,77 km/h. Jako druga finiszowała Dorota Krzywicka  na koniu Ferro. Trzecia na  metę przyjechała Agnieszka Markowska na ogierze El-Vis.

W klasie N pierwsze miejsce zajęła Alicja Sobieska na koniu Al Aster. Druga uplasowała się Katarzyna Bohdanowicz na koniu Workal. Na trzeciej pozycji Klaudia Jakubowicz-Wojtecka na koniu Maja.

W klasie P pierwsze miejsce zdobył Alan Ptach na koniu Fax, przed Ryszardem Ptachem jadącym na koniu Wiązka. Trzecie miejsce zajęła Patrycja Bereznowska na koniu Bazalt.

W klasie L tryumfowała Beata Szlezyngier-Jagielska na koniu Biznes. Druga była  Marta Jaroszewska na koniu Brendy, przed Katarzyną Kot na Nadżafie.

W zawodach towarzyskich na dystansie 19.1 km wygrała Ilona Paszkowska. Tuż za nią uplasował się Kacprzak Krzysztof wraz z Gospodarczyk Kacprzak Magdaleną. Na dystansie 12,1 km zwycięstwo zdobyła Aleksandra Radwańska  na koniu Suzi.
Nagrodę dla Najmłodszego uczestnika zawodów, odebrał Franciszek Sanecki który pokonał dystans 12,1km na koniu Szarif.