Sport

Sezon wyścigowy w Sopocie zakończony

DSC_0742_kopia.jpgKolejny weekend wyścigowy za nami. W dniach 16-17.07 na Hipodromie Sopot ponownie odbyły się wyścigi. W sobotę i niedzielę odbyło się po 6 gonitw. Tym razem wydarzenie to było wyjątkowe, gdyż pierwszy raz w historii tego sportu jednocześnie rozgrywano wyścigi w Sopocie i w Warszawie. Publiczność sopocka mogła oglądać i słyszeć relacje na żywo z gonitw na Służewcu i odwrotnie.
W sobotę jako pierwsze ścigały się trzyletnie konie półkrwi na dystansie 2000 m. Wystartowało 7 koni. Puchar Radia Gdańsk zdobył Fabian pod K. Dynarowską. Koń ten jest własnością Wrocławskiego Toru Wyścigów Konnych Partynice, a trenuje go pan Suchorzewski. Jeden koń – Obsess Oak został zdyskwalifikowany za zagalopowanie.
Następnie odbyła się gonitwa czteroletnich i starszych kłusaków w sulkach na dystansie 1900m. Pierwszy do celowników dobiegł Rive de Clerlande prowadzony przez Monikę Ostrowską. Właścicielem i jednocześnie trenerem tego konia jest Roman Mateusiak.
Trzecie w kolejności biegały na 2000 m trzyletnie konie czystej krwi arabskiej. Zwyciężyła Elgazonda, której dosiadała B. Zawadzka. Koń własności SK Michałów trenowany jest również przez pana Suchorzewskiego.
Drugi w tym dniu wyścig kłusaków odbył się o Nagrodę Stajni Kłusaków Nieborów. Dystans wynosił 1900 m. Zwycięski zaprzęg to koń Lucky de Genetine i powożąca Paula Żakowska, która jednocześnie jest trenerką i właścicielką tego konia. Nagrodą w tej gonitwie była profesjonalna uprząż wyścigowa.
Gonitwa piąta rozgrywana była o Puchar Spółki Traf, Operatora Zakładów Konnych „Galoppo”. Trzyletnie konie półkrwi grupy II ścigały się na dystansie 1600 m. Ów puchar powędrował do pary Flamand – K. Dynarowska. Właścicielem Flamanda jest PPHU Algas oraz SK Udorze, a trenerem J. Pochwałka.
DSC_0732_kopia.jpgOstatnia gonitwa w sobotę rozegrana została na 2000 m, a biegały 4-letnie i starsze kłusaki. Nagrodę Rodziny Romańczyków zdobyła Wanda Górniak powożąca Lucky Star własności Alicji Najderskiej, a trenowana przez Andrzeja Najderskiego. Niestety jeden zaprzęg nie ukończył biegu.
Niedzielne wyścigi otworzyła o 16:20 gonitwa 3-letnich koni półkrwi grupy III na dystansie 1600 m. Zwyciężyła Sfera II dosiadana przez G. Panczewa, a trenowana przez T. Dębowskiego. Klacz jest własnością SK Ochaby.
Drugi wyścig odbył się o Puchar Prezydenta Miasta Sopotu. Czteroletnie i starsze kłusaki ścigały się na 2000 m. Pierwsza w celownikach była klacz Nitisa Josselyn, którą powoził Taras Salivonchyk, a trenuje Wiesław Kałuża. W tej gonitwie aż dwa konie zostały zdyskwalifikowane.
O Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego walczyły na 2000 m trzyletnie konie czystej krwi arabskiej II grupy. Zwycięstwo przypadło K. Sławińskiej na Perkilli, której właścicielem i trenerem jest K. Zawiliński. Klacz Zazulka nie ukończyła wyścigu.DSC_0694_kopia.jpg
W gonitwie czwartej, o Nagrodę Firmy Absorbine, startowały także 4-letnie i starsze kłusaki w sulkach, a dystans wynosił 1900 m. Wygrała Quana de Bourgogne własności Krzysztofa Romańczyka, którą powoził Henadz Miksa, a trenuje Andrzej Najderski.
Ostatnia gonitwa płaska była przewidziana dla trzyletnich koni półkrwi, które biegały na dystansie 1600 m. Pierwszy na finiszu był Harrison pod N. Hendzlem, którego trenuje M. Borkowski.
Czwarty dzień wyścigowy na sopockim hipodromie zakończyła gonitwa 4-letnich i starszych kłusaków na 2000 m o Nagrodę Bellino II. Zwyciężyła Orchidee du Lys prowadzona i trenowana przez Sylwestra Bagińskiego. Właścicielem klaczy jest Andrzej Serement. W tej gonitwie jeden koń został zdyskwalifikowany, a jeden nie ukończył wyścigu.
Licznie zgromadzona publiczność wspaniale dopingowała zawodników i konie. Pogoda sprzyjała, a emocje rosły z każdym finiszem. Na kolejne wyścigi w Sopocie trzeba czekać kolejny rok…

wyniki s16    wyniki 17   wyniki s18   wyniki 19    wyniki s20    wyniki 21    wyniki s22    wyniki 23    wyniki s24   wyniki 25