Wypoczynek

Pałac w Słonowicach

Pałac Myśliwski "Słonowice" położony jest na skraju Pojezierza Drawskiego we wsi Słonowice między Łobzem, a Świdwinem. Zaledwie godzinę drogi od Kołobrzegu, dzięki czemu może stanowić wspaniałą bazą do wypadów nad morze.

Pałac Słonowice, to historia-pałacu, która przeplata się z nowoczesnością, to odpoczynek i rekreacja razem. Tu można podziwiać malownicze widoki, połączenie starego parku ze starodrzewem i nowych nasadzeń, konie, dzikie ptactwo, tutaj zorganizujecie sobie piknik nad jeziorem i w grillowni.

6.jpgPałac znajduje się na terenie zabytkowego parku, który kiedyś stanowił bardzo rozległy teren dla pałacu i był formą prestiżu i nadanych ziem.  Dziś ze względów urbanistycznych został bardzo okrojony do powierzchni 6 hektarów, ostały się dwa kasztanowce, które kiedyś otaczały całą rezydencję. Stare dęby szumem liści i skrzypem konarów opowiadają czasem prawdziwą historię tego parku.
Wkomponowane nowe nasadzenia, idealnie oddają formę i kształt tego, co tu było. Pałac położony jest na podłużnym wzniesieniu morenowym, gdzie w dole w obniżonych wodach jest dzisiejsze jezioro Słonowickie, należące niegdyś do majątku. Powierzchnia jeziora wynosi 48ha i jest ono połączone kanałem z rzeką Regą. Do jeziora prowadzi alejka 50m. Nad jeziorem znajduje się piaszczysta plaża z pomostem i przystanią dla łódek.

Wzdłuż rzek Regi i Starej Regi rozciągają się przepiękne kompleksy leśne, porośnięte przez sosnowe, bukowe i dębowe lasy, bogate w owoce runa leśnego, stwarzające idealne warunki do uprawiania łowiectwa, wędkowania, jeździectwa, zbierania grzybów i jagód.

Atrakcją pałacu jest stajnia, konie oraz wszystko, co się z tym wiąże. Dla miłośników jeździectwa prowadzona jest nauka jazdy konnej, wyjazdy w teren, rajdy, wynajem bryczki itp.

10.jpgOferta noclegowa jest równie atrakcyjna. Na gości czeka siedemdziesiąt miejsc noclegowych w pokojach 1,2,3,4 osobowych o wysokim standardzie. Wszystkie pokoje wyposażone są w przestronne łazienki, TV i radio.
Wnętrza pałacu są podziałem widocznej elewacji. Dwie boczne nawy nadały mu kształt dworu szlacheckiego, budowane na owe czasy. XVII wiek to czas budowy i ciągłych zmian w architekturze i otoczeniu pałacu. Majątek przechodził z rak do rąk nowych właścicieli i zarządców, gdzie następowało rozdrobnienie majątki oraz jegi scalenie. Tak samo zmieniały się jego wnętrza, które możemy dziś podziwiać odnowione i odrestaurowane, umeblowane, tak aby odtworzyć klimat dawnej rezydencji.

11.jpgW eleganckiej i klimatycznej restauracji serwowane są wyśmienite dania kuchni myśliwskiej i tradycyjne dania kuchni polskiej. W pałacu znajduje się także sala konferencyno-balowa na 120 miejsc, stylowy bar myśliwski w podziemiach, kawiarnia, sauna, a przy budynku parking i garaże dla samochodów gości.

Pałac oprócz usług noclegowych i jeździeckich, specjalizuje się w organizacji polowań dla myśliwych z kraju i zagranicy, konferencji, mitingów, szkoleń oraz imprez okolicznościowych – wesel, chcrzcin, przyjęć, imprez integracyjnych itp.

Pałac Slonowice    www.palacslonowice.zabookuj.eu    www.palacsonowice.com

Komentarze

Prześlij nam newsa