Lifestyle

Kurs instruktora jazda konna

Kurs instruktora jazda konna
organizowany przez EFIP

   Specjalizacja pozwalająca uzyskać wiedzę z zakresu teorii i metodyki prowadzenia zajęć i treningów z jazdy konnej. Nauczysz się jak profesjonalnie i prawidłowo instruować uczestników jazd oraz jak postępować z klientem indywidualnym, a jak pracować z grupą, zależnie od wieku i pozimu zaawansowania klientów.

jazda_konna2.jpg   Dowiesz się, jakie są zasady doboru i przygotowania zarówno konia, jeźdźca jak i sprzętu do wybranego profilu zajęć oraz jak dostosować pomoce do poziomu uczestników. Kurs da Ci również podstawy hipoterapii, weterynarii, psychologii konia i hodowli. Zdobyta wiedza będzie pomocna w pielęgnacji i żywieniu koni, by profesjonalnie się nimi opiekować. Podczas kursu nauczysz się umiejętnie postępować w nagłych wypadkach, praktycznie wykorzystywać przepisy jeździeckie i kodeks drogowy. W trakcie zajęć będzie także mowa o organizacji usług i imprez jeździeckich oraz rekreacji.
 
   Kurs prowadzą najlepsi w swoich dziedzinach praktycy, wykładowcy i sędziowie Polskiego Związku Jeździectwa, byli zawodnicy, mistrzowie Polski i Europy w skokach i ujeżdżaniu, trenerzy klasy mistrzowskiej i pierwszej, czynni zawodowo weterynarze i hodowcy z wieloletnim doświadczeniem. Uczestnicząc w naszym kursie udoskonalisz technikę jazdy, możesz także zdać egzamin na odznakę jeździecką lub ukończyć kurs pierwszej pomocy honorowany przez Państwową Inspekcję Pracy. Kurs prowadzony jest w systemie weekendowym, a po jego ukończeniu kursant otrzymuje tytuł Instruktora Rekreacji Ruchowej w specjalności Jazda Konna.
Egazmin kwalifikacyjny prowadzony jest na poziomie brązowej odznaki, osoby posiadające odznakę (brązową, srebrną, złotą) lub klasę sportową są z egzaminu zwolnione. Podczs kursu istnieje możliwość podejścia do  egzaminu na odznaki.
 

EFIB organizuje również kursy instruktora hipoterapii i nordic walking.

Terminy najbliższych kursów:
Jazda konna – od 27. kwietnia 2013
Hipoterapia – od 02. marca 2013
Nordic Walking – od 02. marca 2013

Placówka oprócz kursów Jazdy Konnej oraz Hipoterapii organizuje także kursy Instruktora Rekreacji Ruchowej w specjalnościach: Nordic Walking, Pływanie, Fitness – nowoczesne formy gimnastyki (Aerobik), Fitness – ćwiczenia psychofizyczne (Joga), Kajakarstwo, Sporty Siłowe (kulturystyka), Sztuki Walki, Kinezygerontoprofilaktyka, Aqua Fitness, Łucznictwo.
 
Dla większych zorganizowanych grup istnieje możliwość organizacji kursu w podanych specjalnościach (lub innych, których nie mamy w ofercie).
 
Szczegółowe informacje na temat kursów można uzyskać mailem kursy@efib.pl lub na stronie internetowej www.efib.pl
 
efib_logo.pngNIEPUBLICZNA PLACÓWKA EDUKACJI USTAWICZNEJ EFIB
ul. Owsiana 4/1, 61-667 Poznań
tel. 694 655 766, 694 852 177
tel/fax 61 8 26 08 65

Komentarze

Prześlij nam newsa