Sport

Cargo zakwalifikował się do Neumunster!

29.jpgCargo – ogier polskiej hodowli (Emis – Cyrkulacja po Skaleń xx ), wyhodowany przez Mirosława Kulpińskiego z Sokolnika, znalazł się wśród najlepszych 2,5-letnich ogierów trakeńskich. Został zakwalifikowany do korungu i pojedzie do Niemiec, gdzie zostanie zaprezentowany podczas Trakehner Hengstmarkt w Neumünster, który odbędzie się  tego roku w dniach 20-23 października.
Kolejny raz ogier polskiej hodowli stanie w szranki z najlepszymi ogierami trakeńskimi  z całej Europy i będzie walczył o uzyskanie licencji reproduktora, a także o uznanie do hodowli przez Niemiecki Związek Trakeński – Trakehner Verband. Do tej pory kwalifikacje do niemieckiego  korungu udało się uzyskać  tylko dwóm polskim ogierom  Wezyrowi po Sword xx i Koryntowi po Ajbek, hodowli Państwa Przeczewskich z Różnowa.
Kasztanowaty Cargo, syn litewskiego ogiera Emis po Heleris z linii Pilgera trk, reprezentuje rodzinę żeńską wschodniopruskiej klaczy Diana 1942.
Cargo ma już na swoim koncie sukcesy. W 2009 roku uzyskał tytuł czempiona źrebiąt trakeńskich w Dąbrówce Małej oraz czempiona źrebiąt ras szlachetnych w Galinach.

Trzymamy kciuki za Cargo i będziemy mu kibicować podczas przeglądu w Neumünster, jednocześnie relacjonując całe wydarzenie 🙂

A.S

Komentarze

Prześlij nam newsa