Sport

Zawody Towarzyskie w Przyjaźni za nami!

IS_DSC_0740.jpgW minioną sobotę, 17.09.2011, w Przyjaźni odbyły się kolejne Zawody Towarzyskie w Skokach przez Przeszkody. Tym razem zgłoszono aż 70 koni. Również ekipa ZABOOKUJ wystawiła swoją reprezentację w trzyosobowym składzie, która startowała w konkursach klasy mini LL oraz LL.
Zawody rozpoczęły się kilkanaście minut po 10:00 klasą mini LL. Był to konkurs dla zawodników i koni stawiających pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Zobaczyliśmy ponad 40 przejazdów! Wszyscy zawodnicy, którzy pokonali parkur bezbłędnie, zostali udekorowani oraz uhonorowani pamiątkowymi medalami, a nagrody rzeczowe i puchary rozlosowano. Największą atrakcją tego konkursu był start młodej zawodniczki na mule. Małe zwierzę zabawnie pokonało parkur, skacząc jak normalny koń. Spośród wielu kuców i małych koni wyróżniały go jedynie duże uszy.
Drugi konkurs odbył się na zasadach konkursu z trafieniem w normę czasu. Była to najliczniej obstawiona część zawodów – ponad 50 startujących par. Obszerne zakręty i długie najazdy umożliwiły manipulację czasem, aby zbliżyć się jak najbliżej normy, która wynosiła 66 sekund. Dobry bezbłędny przejazd odnotowała reprezentantka ZABOOKUJ – Aleksandra S. na swojej klaczy Agia, z czasem 64,25 zajmując 10. miejsce. Pozostali zawodnicy ZABOOKUJ, Tomasz Czerniewicz i Paulina Miszker w tym i poprzednim konkursie otrzymali po 4 pkt karne. Konkurs wygrała Katarzyna Grochowska na koniu Aurena z 0 pkt karnymi w czasie 65,85sek.

IS_DSC_0628.jpgKlasę L rozegrano jako konkurs zwykły – liczył się jak najkrótszy czas przejazdu z jak najmniejszą ilością punktów karnych. Wystartowało 29 zawodników, z których najszybsza była para Marta Tłok i Haxley z czasem 50,77 sek. Drugie i trzecie miejsce zajęła główna organizatorka imprezy – Agnieszka Haza na koniach Wenecja (52,78sek) oraz Kastylia (53,92sek).
Ostatni konkurs klasy P o wzrastającym stopniu trudności z jockerem zgromadził jedynie 6 zawodników, ale dostarczył publiczności najwięcej emocji. Połowa przejazdów była bezbłędna – na 44 punkty bonifikacyjne, a o miejscach na podium zadecydowały czasy. Bezkonkurencyjna okazała się gospodyni, Agnieszka Haza, która również na Kastylii i Wenecji zajęła dwie pierwsze lokaty. Tuż za nią uplasował się Aureliusz Drewing na Rituano. Dzięki pięknej pogodzie, sympatycznej atmosferze oraz udanym występom reprezentacji ZABOOKUJ to wydarzenie na długo zostanie w naszej pamięci.