Lifestyle

Kurs JNBT w Karpnie – L1 Zaufanie

Kurs „Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic ” Relations Level 1 Zaufanie

jnbt_L1.jpg

Termin:  4-6.11 2011
Lokalizacja:  Ośrodek jeździecki Karpno, Karpno 3 (Ostrowice),15 km od Drawska Pomorskiego i 22km od Połczyna Zdrój, www.karpno.pl ; www.karpno.zabookuj.euinfo@karpno.pl; tel 943 611 396
    JNBT L1 Drawskie

Kurs trwa 3 dni po 7 godzin z 1 godzinną przerwą. Zajęcia odbywają się od piątku godz 10-18 do niedzieli godz 9-17. Wykłady teoretyczne odbywać się będą w sali klubowej a zajęcia z końmi rano i po południu na ujeżdżalni lub hali oraz okólniku .

Program Level 1 Relations jest podstawowym i najobszerniejszym w teorię pierwszym poziomem wielostopniowego, kompleksowego programu jeździectwa naturalnego prowadzącego jeźdźców krok po kroku do zaawansowanego poziomu L5 w sporcie czy rekreacji. Poziomy podzielone są na Relations L1, L2, L3 – Zaufanie, Szacunek, Dominacja  oraz L4 Liberty-Wolność i L5 Harmonia. Niezależnie szkolić się można w programach specjalizowanych jak Szkolenie Imprintingowe Źrebiąt, Przygotowanie Młodych Koni i Rozwiązywanie Narowów czy L0 Dzieci.

Program kursu L1 obejmuje wykłady z teorii jeździectwa naturalnego wraz z projekcjami multimedialnymi oraz praktykę z ziemi i siodła. Program oparty jest o najnowsze osiągnięcia dotyczące behawioryzmu oraz treningu naturalnego łącząc nurty kilku największych szkół jeździectwa naturalnego z uwzględnieniem realiów jeździectwa polskiego. Daje on  gruntowne podstawy teoretyczne i praktyczne zastosowania metod naturalnych w treningu koni w dowolnej dyscyplinie jak skoki, wkkw, ujeżdżenie , powożenie, west czy rekreacja zmieniając zasadniczo relacje koń/jeździec. Buduje relacje oparte o zaufanie konia, szacunek i dominację. Pozwala na przyklejenie konia do jeźdźca czy trenera i skupienie go na pomocach i treningu co znacząco skraca czas uczenia się konia tworząc partnerskie relacje człowiek –zwierzę. Daje wiedzę i praktykę do nauki na dalszych 4 zaawansowanych poziomach szkolenia.

Teoria obejmuje zagadnienia z zakresu anatomii, psychologii koni, behawioryzmu, budowania zaufania i przywództwa, nauki czytania koni, systemu komunikacji za pomocą języka Equus oraz technik Monty Robertsa, kontroli nad własnym ciałem, imprintingu, bezpieczeństwa. Ćwiczenia  z ziemi prowadzone są na jednej linie i kantarze szkoleniowym technikami naturalnymi obejmując komunikację i 10 Złotych Minut, odczulanie,  odangażowywanie i miękkie ustępowanie, skupienie, ugięcia poziome, prowadzenie łba, przodu i zadu, odsyłanie i przywołanie, przejścia, zatrzymania, przygotowanie do lekkich wodzy, uczulenia na pomoce, kontrola chodu i tempa. Trening w siodle prowadzony jest z użyciem jednej wodzy na kantarku w stój, step, kłus i cofanie i obejmuje ugięcia poziome, wodzę bezpośrednią i pośrednią, lekkie zatrzymania, przejścia, pracę balansem i dosiad oraz indywidualną konsultację dla poziomu L1.

W kursie można uczestniczyć:
-jako uczestnik z własnym koniem lub z koniem wynajętym w ośrodku
-jako słuchacz

 Koszt uczestnictwa:
– uczestnik z koniem 680 zł /kurs
– słuchacz 280 zł/kurs
     
12.jpg 0033.jpg 9.jpg 0024.jpg

Ośrodek położony jest w przepięknym terenie nad samym jeziorem Karpno. Posiada 30 koni angloarabów. Dysponuje boksami, krytą ujeżdżalnią, pokojami gościnnymi oraz wyżywieniem na miejscu. Jest wymarzonym miejscem na weekendowy wypoczynek w siodle i znajdziecie tu niezapomnianą „naturalną atmosferię”. Oferta specjalna dla studentów programu JNBT to gratis najem konia na szkolenie, box 30zł/dzień, nocleg 50 zł, wyżywienie15/20/15 zł.
Osoba do kontaktu w sprawie rezerwacji noclegów, najmu konia i boksów oraz wyżywienia – p Ewa Murach tel 516 164 900.

Ilość uczestników z koniem ograniczona a słuchaczy bez ograniczeń.

W kursie nie mogą uczestniczyć ogiery i klacze ze źrebakami.

Wykłady prowadzi w języku polskim wykładowca Andrzej Makacewicz oraz osoby z JNBT Team.

Osoby z końmi muszą posiadać kantar sznurkowy, linę do treningu naturalnego o długości do 3,5 m zakończoną pętlą lub karabinkiem oraz bacik (długość rzędu 1-1,2m), które można też będzie nabyć lub wypożyczyć  w trakcie kursu.
Praca osób z końmi jest rejestrowana filmowo i omawiana na zajęciach.

Kurs kończy się wydaniem imiennego certyfikatu ukończenia poziomu Level 1 pozwalającego na kontynuację nauki w tym  oraz innych programach naturalnych na wyższych poziomach. Certyfikat ten daje także możliwość skorzystania ze specjalnych obniżonych w cenie ubezpieczeń hippicznych.

Uczestnicy otrzymują też materiały w postaci skryptu.

Zgłoszenia przyjmowane są pod telefonem 22 3931090 lub kursy@pdm-promo.pl.

JNBT 2011

Komentarze

Prześlij nam newsa