Sport

Drugi dzień Cavaliady

4.jpgDrugi dzień Cavaliady za nami – pełen atrakcji, emocji i sprzętu jeździeckiego. Już od 8:00 rano można było oglądać zawodników na parkurze, a pół godziny później zaczęły się pokazy na ringu.
Publiczność mogła zapoznać się z wieloma sposobami użytkowania koni. Zasady hipoterapii i parajeździectwa przedstawili reprezentanci Stowarzyszenia Lajkonik. Ambasadorka Cavaliady, pani Małgorzata Ciszek – Lewicka wraz z synem zaprezentowali metody treningu skokowego. Poza tym mogliśmy oglądać pokazy western w wykonaniu członków Stowarzyszenia Western & Hobby oraz woltyżerkę zawodników z Klubu Sportowego Lotta Lubasz. Ciekawa była również prezentacja masażu koni, który wykonała Joanna Zdanowska oraz pokaz niesamowicie ruszających się koni rasy Tennessee Walking Horse, o których można poczytać również na naszym portalu. Pełne trybuny udowodniły, że są to bardzo interesujące formy jeździectwa.
8.jpgTuż obok ringu pokazowego znajdują się stoiska wystawiennicze. Swoje produkty i usługi prezentują między innymi sklepy jeździeckie, firmy paszowe oraz instytucje związane z końmi. Największym zainteresowaniem cieszył się sztuczny koń, na którym swoich sił spróbowały także przedstawicielki ZABOOKUJ.eu.  
Niemniej emocji gościło w sąsiadującym pawilonie, gdzie rozgrywane są zawody CSI3*-W. W pierwszym konkursie dnia, Średniej Rundy, wystartowało 87 par. Ku uciesze publiki zwyciężył Krzysztof Ludwiczak na koniu Quintal 2. O jedyne 0,11 sekundy gorszy był Szwajcar Adrian Schmid na Faible Lafayette. Trzecie miejsce zajął Andis Warna z Łotwy na Triggy Puh.
Po konkursie HPP Open Business rozegrano najważniejsze tego dnia rozgrywki – Dużą Rundę, punktowaną w rankingu Rolexa, która była jednocześnie eliminacjami do Halowego Pucharu Polski. Na 98 zawodników jedynie 16 zakwalifikowało się do rozgrywki. Najszybszy był Henk van de Pol z Holandii na koniu Chesterfield uzyskując czas 32,12 sek. Drugi, z czasem 36,26 sek, był Niemiec Michael Kolz na koniu Daria 46. Trzecie miejsce zajął aktualny Mistrz Polski Mściwoj Kiecoń na Urbane, z czasem 36,75 sek.
O godzinie 21:00 rozpoczął się najbardziej widowiskowy punkt programu – konkurs Potęgi Skoków. Zapisało się 13 par. Początkowa wysokość muru wynosiła 170 cm. Podstawowy przebieg bezbłędnie pokonało 8 zawodników, w tym dwóch Polaków – Krzysztof Ludwiczak na Torado 2 oraz Oskar Murawski na Continuo. Ten pierwszy z powodu kontuzji zrezygnował z dalszych rozgrywek.  W trzeciej rozgrywce wysokość muru sięgnęła 205 cm. Jako jedyny na czysto i w świetnym stylu przejechał Włoch, Emanuele Gaudiano na siwym Dassino. Oskar Murawski zajął ex-equo miejsca 2-4.
Cavaliada na półmetku, zostały jeszcze dwa dni. Już w sobotę czekają nas nowe pokazy na ringu w pawilonie 6A oraz widowiskowe konkursy: sztafeta i Speed & Music. Zapraszamy!

Paulina M.

Wyniki:

średnia_runda

Duża_Runda

Potęga_Skoku


Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Komentarze

Prześlij nam newsa