Sport

I po Cavaliadzie!

33.jpgZnamy już zwycięzców tegorocznej Cavaliady. Po zaciętej i emocjonującej walce wyłoniono najlepszych.
Niedzielę rozpoczął finałowy konkurs Średniej Rundy o wysokości przeszkód 140cm. Jest nam tym bardziej miło, że wygrała go reprezentantka Pomorza, Monika Jackiewicz na Nemo. Spośród 54 zawodników, dziesięciu zakwalifikowało się do rozgrywki i to Monika pokonała ją najszybciej. O sekundę gorszy był Andre Thieme na Conthendrix z Niemiec. Trzecie miejsce zajął Marek Wacławik na Zinedine. Z Polaków na dalszych miejscach uplasowali się m.in. Radosław Zalewski na Chocolat 15 – miejsce 4., Jarosław Skrzyczyński na Little Man 7 – miejsce 7., Arkadiusz Fimmel na Choopers Creek – miejsce 8. oraz Wojciech Dahlke na Wheaweij de Landetta – miejsce 9. Jak widać, polscy zawodnicy mocno obstawili ten konkurs.
Następnie swoje rozgrywki miały dzieci. Siedemnastu młodych zawodników walczyło o nagrodę firmy PZU Życie. Dziewięć osób dotarło do rozgrywki, którą bezbłędnie pokonały jedynie Julia Jakubowska z KJ Niwka Puszczykowo na klaczy Prima oraz Natalia Stróżyńska na Garbonosie, reprezentująca KJ CH Jaszkowo. Szybsza była Julia i to ona wygrała ten konkurs. Trzecie miejsce z jedną zrzutką zajęła Jagoda Wszędybył na Barkarola z KJ Bachmat Wrocław.
Rozegrano także finał konkursu powożenia. Cztery zaprzęgi pokonywały zwinnie labirynty, ciasne bramki i podskakiwały na podwyższeniach. Zawrotna prędkość zagrzewała publiczność do głośnego dopingu. Wygrał ponownie Adrian Kostrzewa z luzakiem Patrykiem Szymczakiem oraz końmi: Zipem i Actionem.
Wiele osób po raz pierwszy w życiu widziało konie rasy Tennessee Walking Horse. Zachwycały swoimi niezwykłymi chodami i pięknymi, długimi ogonami.
6.jpgKolejną atrakcją dla kibiców w pawilonie 5 był pokaz koni czystej krwi arabskiej. Rumaki z Janowa Podlaskiego ubrane w dekoracyjny rząd oraz amazonki w stylowych strojach oczarowali widownię.
Po arabach przyszedł czas na główny punkt niedzielnego programu – Grand Prix Poznania. Był to konkurs pod patronatem Prezydenta Miasta Poznania, o nagrodę Prezesa Zarządu MTP, a zawodnicy mogli zdobyć cenne punkty do rankingu Rolex FEI World Cup. Wystartowało 45 zawodników. Parkur był bardzo trudny technicznie i bezbłędnie pokonały go trzy pary. Jako jedyna bez punktów karnych konkurs zakończyła Jorne Sprehe na koniu Contifax, co dało jej zwycięstwo w całym Grand Prix. Drugie miejsce z jedną zrzutką zajęła reprezentantka Brazylii Camila Mazza de Benedicto na Willink, a trzecie z dwoma błędami Hank van de Pol na Chesterfield z Holandii. Najlepszą zawodniczką z Polski została Aleksandra Lusina na ogierze Omar-Plus-S, która uplasowała się tuż za podium.
Po uroczystej dekoracji zwycięzców głównego konkursu, rozegrano finał Małej Rundy. Najlepszy okazał się ponownie Oskar Murawski na koniu Peter Pan 155. Były WKKW-ista świetnie radzi sobie na parkurach. Drugie miejsce przypadło Johnowi Gunvarowi Knutsenowi na Zip-ie, a trzecie Ewie Mazurowskiej na Pablo.
W pawilonie 6. odbywały się kolejne wspaniałe pokazy. Psy biegające za frisbee, western, woltyżerka czy parajeździectwo były alternatywą dla zawodów i targów.
Były to cztery dni wielu atrakcji i wydarzeń. Smutno nam było spakować nasze stoisko i wyjechać z tak sympatycznego miejsca. Z przyjemnością wrócimy tam za rok.