Lifestyle

Szkolenia JNBT na Pomorzu

Szkolenie Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic – Masaż Koni Warsztaty
Organizowane przy współpracy z Portalem Zabookuj zabookuj.eu

masaz.jpg

Termin: 15 luty 2012
Lokalizacja: Stajnia Koń-AK, ul.Szeroka 23, Niestępowo, Pomorze, 20 km od Gdańska
Tel: 508-872-527, www.konak.pl, a.kokocha@zabookuj.eu
Wykładowca: Paulina Puchała, Inż. Zootechniki, absolwentka Svensk Terapeut Utbildning AB

Program JNBT uczy świadomego jeździectwa w tym współpracy z koniem opartej o wzajemne zaufanie, szacunek ale i dominację człowieka. Szkolenie Masażu JNBT jest uzupełniającym programem podstawowego szkolenia pozwalającym na poznanie anatomii konia oraz zabiegów związanych ze zdrowiem i sprawnością koni z którymi przyjdzie nam pracować. Wiedza ta pozwoli nam na zmniejszenie ryzyka urazowości koni oraz na poprowadzenie samodzielnie zabiegów w przypadku ich wystąpienia. Szkolenie skierowane jest zarówno dla osób zajmujących się wysokim sportem, profesjonalistów czy osób jeżdżących rekreacyjnie tj dla każdego miłośnika koni, na każdym poziomie zaawansowania i umiejętności. Masaż relaksacyjny metodą JNBT pozwoli na bez stresową i świadomą codzienną pracę z koniem. Uczymy konkretnych technik, pokazujemy jak wykorzystać poznaną wiedzę z anatomii do stosowania masażu, który dostosujemy do potrzeb własnych i naszego konia, a także do naszych umiejętności. Nauczymy Was, jak bezpiecznie wykonać stretching poszerzając wydolność mięśni i stawów oraz co zrobić w nagłych przypadkach, zanim przyjedzie weterynarz. Warsztaty te nie dostarczają wiedzy i umiejętności,
aby zajmować się profesjonalnie fizjoterapią, pozwolą jednak dokonywać świadomych wyborów – pokażemy Wam jak wykonać wstępną diagnostykę konia zanim przyjedzie weterynarz a może się okazać, że jego wizyta będzie zbędna, jeśli problemem są sprawy odmięśniowe. Nauczymy Was rozciągania, abyście mogli poprzez codzienną pracę z koniem poprawić jego lokomotorykę. Zaprezentujemy przyrządy do rehabilitacji, a także środki przeciwbólowe i lecznicze, które powinny się znaleźć w każdej stajni i u każdego właściciela konia.

Plan jednodniowych warsztatów
9.00 Rozpoczęcie zajęć i wykład – podstawy anatomii konia, budowa szkieletu, mięśni, teoria z masażu relaksacyjnego i stretchingu
11.00 Pytania z wykładu i przerwa na kawę
11.30 Wykład cd – dalsza część teorii dotycząca układu lokomotorycznego, fizjoterapia na co dzień – diagnostyka, przegląd przyrządów stosowanych w rehabilitacji i ich użytkowanie oraz prezentacja dostępnych na rynku maści i leków wspomagających leczenie w domu. Omówienie konkretnych przykładów – kiedy ogrzewamy, a kiedy chłodzimy chorobowo zmienione miejsce. Jak uniknąć kontuzji.
13.00 Przerwa na obiad (koszt obiadu we własnym zakresie)
14.00 – 19.00 Zajęcia praktyczne z końmi na hali bądź w stajni. Zademonstrowanie masażu głębokiego na wybranym koniu – jak głębokie techniki wpływają na zmianę ruchu. Masaż relaksacyjno – pobudzający, stretching, diagnostyka w praktyce, jak znaleźć źródło bólu, szybka pomoc w nagłych przypadkach, odnajdywanie usztywnień mięśni, zaprezentowanie przyrządów do rehabilitacji (w między czasie krótka przerwa na kawę, ustalona w trakcie trwania ćwiczeń.

Koszt uczestnictwa w warsztatach to 200 zł od osoby.
Wielkość grupy to 10 -15 osób i 5 – 8 koni. Na jednego konia mogą przypadać 2 osoby, wtedy każdy będzie miał okazję ćwiczyć zarówno masaż jak i stretching. Zaliczkę w wysokości 100 zł należy wpłacić na konto organizatora najpóźniej 14 dni przed rozpoczęciem kursu z dopiskiem Masaż i data kursu. Konto podamy mailem po zgłoszeniu udziału na email
kursy@pdm-promo.pl . W przypadku rezygnacji później niż 14 dni przed rozpoczęciem zaliczka przepada.

Organizator zastrzega sobie zmianę terminu warsztatów.
Każdy uczestnik warsztatów otrzyma certyfikat JNBT oraz materiały do samodzielnej nauki w domu. W trakcie trwania warsztatów będzie można także nabyć książkę „Urazy koni, ich leczenie i rehabilitacja” autorstwa Mary Bromiley w cenie 40 zł – lektura niezbędna w każdej stajni oraz sprzęt naturalny i materiały edukacyjne JNBT a także produkty firmy Hipovet.
Więcej szczegółów o warsztatach w biurze JNBT 022 39 31 090, bądź bezpośrednio u wykładowcy JNBT TEAM Pauliny Puchały 796 333 562.

Informacje o noclegach pod nr tel. 508-872-527
 

Kurs SZKOLENIE IMPRINTINGOWE ŹREBAKÓW- Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic
Organizowany przy wspólpracy z Portalem Zabookuj zabookuj.eu

szkolenie.jpg

Termin: 16.02.2012 od godz. 14.00 do godz. 21.00
Lokalizacja: Stajnia Koń-AK w Niestepowie, ul. Szeroka 23, 20km od Gdańska, woj. pomorskie
tel. 508-872-527  www.konak.pl, a.kokocha@zabookuj.eu

Kurs SZKOLENIE IMPRINTINGOWE jest specjalizowanym szkoleniem w ramach programu „Jeździectwo Naturalne bez Tajemnic”, poświęconym metodzie imprintingu nowonarodzonych źrebaków i wczesnemu szkoleniu źrebaków opracowanej przez dr Roberta Millera. Kurs przeznaczony jest dla hodowców, właścicieli koni, pracowników stadnin, weterynarzy, osób które chciałyby poznać zalety tej metody lub ją praktykować i uzyskać certyfikat takiego przeszkolenia.

Szkolenie trwa 1 dzień (6 godzin z przerwą). Kurs zaczyna się od godz. 14.00 do godz. 20.00.  
Program kursu obejmuje wykłady z teorii behawioryzmu oraz naukowych podstaw fenomenu imprintingu wraz z projekcjami multimedialnymi oraz praktykę w zakresie zastosowania tej metody. Program oparty jest o najnowsze osiągnięcia dotyczące behawioryzmu oraz treningu naturalnego. Daje on  gruntowne podstawy teoretyczne i praktyczne zastosowania tej metody w oparciu o praktykowane w świecie już od lat jej przykłady oraz o pilotowany w Polsce program imprintingu w kilku ośrodkach.
 
Obejmuje zagadnienia z zakresu psychologii koni, behawioryzmu, fenomenu i mechanizmu imprintingu (nagroda Nobla K. Lorenz), jego zbadania i opracowania zastosowania dla koni przez dr Roberta Millera, okresu krytycznego dla koni, wczesnego szkolenia źrebaków, testów i wyników na próbach imprintingu stosowanych w Polsce i na świecie, wpływu na hodowlę i dalszy trening koni, technik prowadzenia imprintingu i ćwiczeń na fantomach. Wykłady prowadzone są wraz z prezentacjami multimedialnymi. Wykłady prowadzą twórcy programu szkoleń w Polsce, osoby prowadzące imprinting oraz gościnnie osoby z ośrodków w których metoda ta jest stosowana i osoby zajmujące się treningiem koni wcześniej zaimprintingowanych.

Koszt uczestnictwa:
Słuchacz 320 zł
Osoby z certyfikatami programu JNBT 280 zł

Kurs kończy się wydaniem imiennego certyfikatu ukończenia kursu.
Certyfikat ten daje także możliwość skorzystania ze specjalnych obniżonych w cenie ubezpieczeń hippicznych. Uczestnicy otrzymują też materiały w postaci skryptu.

Zgłoszenia przyjmowane są pod telefonem 22 393 10 90 lub kursy@pdm-promo.pl.

Informacje o noclegach pod nr tel. 508-872-527

Komentarze

Prześlij nam newsa