Lifestyle

Fundacja Stworzenia Pana Smolenia

fsps.jpgFundacja Stworzenia Pana Smolenia obejmuje opieką dzieci niepełnosprawne od roku 2007. W ośrodku organizowane są imprezy, ogniska, szkolenia, a przede wszystkim prowadzone są zajęcia hipoterapii. Dojeżdżają na nie podopieczni i wolontariusze niekiedy 30-40 km w jedną stronę. Na czym polega więc moc tego miejsca?
Tak jak w każdej branży,  do najistotniejszych czynników należą wiedza i doświadczenie. To tysiące godzin, godzin ćwiczeń, rozmów z dziećmi, godzin przechodzonych noga w nogę z końmi.
Niewątpliwą zaletą jest lokalizacja ośrodka, a co za tym idzie bardzo dobrze przemyślana różnorodność miejsc, w których prowadzone są zajęcia. W zależności od dyspozycji podopiecznego i od pogody, jazdy odbywają się na parkurze, pod dużym namiotem, albo co jest najbardziej przez wszystkich lubiane w terenie.
Na pracę hipoterapeuty składają się wysiłek fizyczny, ogromna dyspozycyjność i dbałość o bezpieczeństwo podopiecznych i koni. Nierzadko zajęcia są odwoływane z powodu choroby dziecka, zdarza się że miesiącami leczy się konia, bo tak jak ludzie, konie mają alergie, chorują na astmę. Wtedy koszty prowadzenia Fundacji znacznie rosną. Dlatego niezmiernie ważnym dla ośrodka jest podejmowanie stałej współpracy z darczyńcami i sponsorami.
Fundacja Stworzenia Pana Smolenia. to Fundacja Warta Wsparcia!
Spotkajmy się na www.fundacja-smolenia.org !!!

Komentarze

Prześlij nam newsa