Sport

Finał Halowego Pucharu Warmii i Mazur

DSC_0306_kopia.jpgW ostatni weekend, tj. 14-15. kwietnia, w JKS U Robsonów w Dąbrówce Małej odbył się finał rozgrywanego tam Halowego Pucharu Wamii i Mazur.
     Podczas sześciu zawodów eliminacyjnych zawodnicy zbierali punkty w dwóch kategoriach: juniorów i seniorów. W pierwszej grupie zwyciężyła Ewa Szmidt z ETJ KJ Hadrian z sumą punktów 64. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Dec z KJ Kamińskich uzyskując 53 punkty, a trzecia była Dagmara Kaczmarczyk z KJ Kaczmarczyk, która zdobyła 51 punktów. Wymienione zawodniczki startowały w 5 kwalifikacjach i finale.
     Wśród seniorów dwóch zawodników zdobyło taką samą ilość punktów – 48. Jednak wygrała Monika Pasik z LKJ Gałkowo, ponieważ startowała w pięciu eliminacjach, a drugi, Darius Akelis z Litwy tylko w trzech, co zadecydowało o wyniku. Trzecia na podium była Maja Grabarczyk również z LKJ Gałkowo, która w 3 eliminacjach i finale zdobyła łącznie 38 punktów.
     Rangę finału podkreślały dekoracje kwiatowe przy przeszkodach i na hali wykonane przez olsztyńską kwiaciarnię.
     Były to ostatnie w tym sezonie zawody halowe. Teraz czekamy na rozgrywki w otwartym terenie.
     Na terenie ośrodka widać również, że trwają prace budowlane. O szczegółach tego przedsięwzięcia, historii ośrodka i planach na przyszłość mówi właściciel, Robert Hestkowski, w rozmowie z przedstawicielką ZABOOKUJ.eu.