Sport

Zawody w Stajni Grażyny

Emocje, słońce, blask jeziora i kDSC_0045_kopia.jpgonie. Tak w kilku słowach można opisać zawody, które odbyły się w Mikorowie minionej niedzieli 22 kwietnia 2012r.
Przepięknie położone, pomiędzy dwoma jeziorami, gospodarstwo agroturystyczne Stajnia Grażyny, to idealne miejsce na wypoczynek, ale także na organizację zawodów. Wybudowany w 2004 roku ośrodek państwa Król zachwycił zawodników oraz wszystkich, którzy przybyli tu po raz pierwszy. Funkcjonalne usytuowanie stajni, hali, rozprężalni i parkuru było dużym ułatwieniem dla startujących i nie powodowało kolizji w "ruchu konnym". Dobra organizacja, oznaczenia i osoby z obsługi posiadające plakietki, wszystko to przekładało się na sprawność przebiegu imprezy. Dodatkowo walory przyrodnicze, pobliskie jeziora, polodowcowy pagórkowaty teren, rozciągające się na nim pastwiska i wąwóz, którym zjeżdża się do gospodarstwa, dodają niesamowitości temu miejscu.
Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. Jako pierwszy został rozegrany  konkurs mini LL, w którym wystartowała przedzawodniczka  (przedstawicielka gospodarzy na koniu Cekin) prezentując swoim przejazdem trasę parkuru. Spora frekwencja startujących w tym konkursie zaowocowała wieloma bezbłędnymi przejazdami i do dekoracji wyjechało ponad dziesięć koni. Wśród nich rozlosowano puchary, które otrzymały:
– Nicola Kobiela na koniu Saga,
– Katarzyna Bartos na koniu Lapis,
– Dominika Nowakowska na koniu Dowgird.

W przerwie, po zakończeniu konDSC_0559_kopia.jpgkursu swój występ zaprezentował Zespół Kaszubski z Dąbrówki Czarnej.
Kolejnym konkursem była sztafeta LL. Po bezbłędnym przejeździe zawodnika, startował jego luzak pokonując przeszkody do rozgrywki, oczywiście na własnych nogach.
O zwycięstwie decydował najlepszy czas osoby biegnącej. Przyznać trzeba, że największych emocji i śmiechu dostarczyli publiczności właśnie luzacy, wśród których zdarzały się upadki i zrzutki. Najszybszy w sztafecie okazał się Mateusz Kiempa, który okazał się być nie tylko dobrym jeźdźcem ale także biegaczem 🙂 Dzięki niemu, zwycięstwo w konkursie objęła Agata Piastowska i Mikron.
W konkursie klasy L i P mogliśmy podziwiać przejazdy wkkwistów m.in Jerzego Lipkowskiego, startującego na młodej klaczy Tuluza  oraz taty Jurka – Edwarda Lipkowskiego na Jurandzie, który został wyróżniony nagrodą dla najstarszego zawodnika. W konkursie L zwyciężyła amazonka Agata Skólska na Pasji. Konkurs P z rozgrywką należał do Jacka Grzywacza startującego na koniu Armani. Jako ostatni został rozegrany konkurs Bingo, w którym również zwyciężył Jacek Grzywacz, dosiadający w konkursie dwóch koni.  W ostatecznej rozgrywce zawodnik ten został sam, tak więc można powiedzieć, że zwyciężył i na Walkirii i Armanim.

– Portal Zabookuj.eu

Zawody skończyły się późnym popołudniem. Całe szczęście pogoda dopisała. Mimo, iż ranga zawodów była towarzyska, podejście organizatorów było bardzo poważne. Wszystko zostało profesjonalnie przygotowane: obsługa zawodów, punkt gastronomiczny, karetka. itp. Przewaga promieni słońca odbijających się w jeziorze i uśmiech właścicielki – pani Grażyny, to dopełnienie całej imprezy. Już nie możemy się doczekać kolejnych zawodów w tym miejscu.

A.S

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu www.zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest już przez płatność elektroniczną DotPay

zobacz wszystkie zdjęcia z tych zawodów, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>