Lifestyle

JNBT L2 – Karpno

L2 w dniach 20-22.04.2012

Zabookuj zaufało w Karpnie w 2011 i  z szacunkiem uczestniczyło w 2012

1.jpgW przepięknym miejscu i w bajkowej scenerii z uśmiechem na ustach uczestnicy L2 z bagażem mniejszych i większych doświadczeń L1, a niektórzy z poczuciem nie odrobionych lekcji dzielnie czekali na kolejną porcje wiedzy Andrzeja Makacewicza www.jnbt.pl

10.jpg Powtórka z L1 dała do myślenia tym co nie odrobili lekcji w stajni. Słuchacze kursu bacznie obserwowali praktyków. Obserwatorzy widzieli to czego praktycy nie rozumieli ale namacalna uległość i spokój koni rekompensowały braki z L1. Przypomnienie jeźdźcom i rumakom sygnałów pomocnych w komunikacji podwyższyło zaufanie obu stron w stadzie.

7.jpg Trener szukał w stadzie "trudnych" przypadków. Zacierał ręce i brał się do szkolenia. Maksymalny czas pracy to tylko 15 minut w którym koń uczył się, rozumiał, pytał trenera "czy dobrze to zrobił" . Uwolniona energia na krótko osiągała szczyt po czym słabła i następowało prawidłowe ustawienie w hierarchi stada. Czyli uczestnik kursu dyktował koniowi co robimy dalej.

2.jpg Praktyka w terenie dała tym razem do przemyślenia słuchaczom. Praca " z ziemi" jest jednak łatwiejsza z obserwacji do zrozumienia. Ćwiczenia w prawdziwym terenie pokazały umiejętności jeźdzców i dopiero pokazały osobowość rumaków. Lewopułkulowy, prawopółkulowy, introwertyk i ekstrawertyk. Odczytanie osobowości – koniobowości okazało się łatwe dla osób, które nie uczestniczyły w kursie ze swoimi końmi. Na zimno można było odczytać czy koń jest myślący czy kierujący się emocjami, czy jest ciekawski czy płochliwy. Teraz chyba wiemy jak dobierać konia do naszej osobowości.

5.jpg Zachęta do uczestnictwa w kursie na poziomie L3 jest ogromna.

8.jpg Elementy masażu i strechingu koni uzmysłowiły wszystkim powagę tych czynności oraz nieodzowną wiedzę dla wszystkich "koniarzy". Wiemy na co zwracać uwagę dobierająć siodło dla konia aby przede wszystkim nie blokować łopatki i chronić kregosłup zwierzęcia.

9.jpg Nasze motto: spokojnie do przodu, w wygodzie i relaksie, będziemy bezpieczni. Uzyskamy więcej w harmonii delikatnie dyktujac nasze działania uzyskując dominację w stadzie. I tak na zdjęciu konie spokojnie czekały na kolejny krok człowieka.

Do zobaczenia na L3

I.C.

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.
 

Zakup zdjęć możliwy jest już przez płatność elektroniczną DotPay

zobacz wszystkie zdjęcia z tego wydarzenia, wybierz i skonsultuj się z nami  <<  kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line

 

<<Zobacz zdjęcia ze wszystkich wydarzeń>>

Komentarze

Prześlij nam newsa