Lifestyle

X Dzień Konia

    X Dzień Konia w Hucie Kalnej

    Niektórzy „dniem konia” nazywają dzień leniwy i zły, kiedy nic się nie chce. Są jednak ludzie, którzy tworzą Dzień Konia na cześć tych zwierząt. Mowa tu o księdzu Mariuszu Łąckim, proboszczu parafii pw. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Hucie Kalnej koło Czerska. Miłośnik koni i jeździec, organizuje tę imprezę od dziesięciu lat. Pierwsza odbywała się w Tucholi, jednak następna i kolejne już na dobre zawitały w Hucie Kalnej.
    W tym roku Dzień Konia odbył się w ostatnią środę, tj. 2. maja. Rozpoczęto uroczystą mszą świętą, podczas której ksiądz Mariusz pobłogosławił owies i poświęcił obecne konie.
    Na zgromadzoną publiczność czekały liczne atrakcje: kolorowe stragany, dmuchane zamki oraz pokazy z końmi w roli głównej. Rozegrano także konkurs w powożeniu i jeździe wierzchem im. K. Argasińskiego, który był wieloletnim organizatorem tej imprezy. Swoje umiejętności pokazali również reprezentanci Stajni Panczo, którzy zaprezentowali jazdę westernową i podstawy kaskaderki konnej. Za swoja odwagę otrzymali gromkie brawa. Ciekawy był pokaz musztry konnej i władania bronią białą w wykonaniu Szwadronu Szwoleżerów ze Starogardu Gdańskiego, którzy w dniach 9-10. czerwca  na terenie Stada Ogierów w Starogardzie będą obchodzić swoje święto.
W przerwach między kolejnymi występami przyznawano nagrody w konkursie plastycznym i literackim, tańczono zumbę i nagradzano najlepsze stroje z dzikiego zachodu.
    Sprzyjająca pogoda przyciągnęła wielu mieszkańców pobliskich wsi i miast, którzy z chęcią oglądali przygotowane atrakcje. Wydarzenie to ma już swoich stałych bywalców, a ci, którzy byli pierwszy raz z pewnością wrócą w przyszłym roku.

Paulina M.

artykul2.jpg   artykul_1.jpg

Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.

Zakup zdjęć możliwy jest już przez płatność elektroniczną DotPay

zobacz wszystkie zdjęcia z tych zawodów, wybierz i skonsultuj się z nami  << kontakt >>
– otrzymasz link do dokonania transakcji on-line


<< Zobacz zdjęcia z wszystkich imprez >>

Komentarze

Prześlij nam newsa