Wypoczynek

Agroturystyka RUMAK – obozy jeździeckie

dom.jpgGospodarstwo agroturystyczne wraz ze stadniną koni RUMAK powstało w 1993r. Na początku prowadzone były tylko wakacyjne szkoły jazdy konnej na wybrzeżu w miejcowościach turystycznych: Ustronie Morskie, Mielno, Sarbinowo, Jastrzebia Góra. Po sześciu latach ciężkiej pracy spełniło się marzenie właścicieli o własnym ośrodku. Na przepięknie położonej działce nad jeziorem w Branicy powstał dom z przeznaczeniem na agroturystykę, duża stajnia na 25 koni i od 1999 r rozpoczęto organizację wypoczynku we własnym ośrodku.

Od początku oferta była i jest nadal skierowana do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, która pragnie nauczyć się jeździć konno, poznać i zgłębić swoją wiedzę z zakresu kontaktu z końmi, hodowli lub też dla bardziej ambitnych jazda sportowa, udział w zawodach hippicznych. Na prowadzone obozy jeździeckie od samego początku przyjeżdża bardzo dużo rozkochanej w koniach młodzieży. Zajęcia z jazdy konnej odbywają się w grupach dostosowanych do poziomu i umiejetności uczestników.

IM000585.jpgZajecia we wszyskich grupach prowadzone są w sposób umożliwiąjacy każdemu uczestnikowi rozwinięcie swoich umiejętności jeździeckich w bezpieczny i optymalny dla niego sposob. Podczas prowadzenia zajęć z jazdy konnej zwracana jest  szczególn uwaga na dobro jeźdźca, ale również na dobro koni, ich zdrowie i bezpieczenstwo. Obóz konny ma na celu naukę, doskonalenie umiejętności jeździeckich, ale też  nauczenie młodych adeptow jeździectwa szacunku oraz zrozumienia dla tych przepięknych, a jednoczesnie bardzo wrażliwych zwierząt, jakimi są konie. Każdy uczestnik bierze brał udział w dyżurach w stajni, gdzie uczy się karmić konie i dbać o czystość i porządek.

Do zajęć z jazdy przystosowanych jest 22 dobrze wyszkolonych, spokojnych koni rasy sp, wielkopolskiej, huculskiej oraz kuce wierzchowe. Jazda w terenie odbywa się po przepięknym lesie, specjalnie wytyczonymi i dobrze przygotowanymi trasami konnymi. Do jazdy na miejscu  udostepnione są dwa piaszczyste i jeden trawiasty plac w tym jeden z przeszkodami. W razie niepogody zajęcia jazdy konnej prowadzone są w  niewielkiej krytej hali.

oboz_galeria6.jpgNa wakacjach jezdzieckich w stadninie w Branicy uczestnicy przebywaja pod czujnym okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej i wychowawczej, która po zajęciach z końmi ma do zaproponowania ciekawy program rekreacyjno-rozrywkowy. Są organizowane różnego rodzaju konkursy, gry sportowe i zręcznosciowe, zabawy w terenie, przejazdy tramwajem konnym, bryczką. Oczywiscie ogniska z kiełbaską w atmosferze ciekawych pogawędek o koniach. Mini dyskoteki, wyjścia nad wodę (ratownik). W programie obozu jest też wyświetlanie filmów szkoleniowych o tematyce konnej. W każdą niedzielę obchodzony jest dzień konia. W tym dniu konie odpoczywają i odpreżają się po ciężkiej pracy, a uczestnicy w spsób szczególny dbaja o i ich czystość i dobre samopoczucie, jeżeli pogoda pozwala są kąpane, wyprowadzane na uwiązach na popasanie na zielonym pastwisku. Po takim dniu konie chętnie wracają do pracy, są w niej bardziej posłuszne, bardziej żwawe, a i jeźdźcom jeździ się na nich jeszcze lepiej.

Dla każdego uczestnika obozu przewidywane są 2 godziny lekcyjne z jazdy konnej dziennie, pełne przepyszne całodzienne wyżywienie, zakwaterowanie w komfortowych, bardzo ładnych domkach letniskowych z łazienkami i tarasem oraz w pensjonacie w pokojach 3-5 osobowych z pełnym wezłem sanitarnym, opiekę instruktorską i wychowawczą (zajecia z jazdy konnej prowadzone są przez dwóch instruktorów na dwóch niezależnych placach treningowych w grupach od pieciu do ośmiu osób, opieka wych. jeden opiekun na 15 osób. Liczba uczestników obozu 25-35 w zależności od zgłoszeń), ubezpieczenie uczestników PZU, realizację programu rekreacyjno-rozrywkowego, moc niezapomnianych wrażeń i mile spędzony czas. Na zakończenie pobytu kaZdy uczestnik otrzymuje dyplom ukończenia obozu wraz z oceną. Zachęcamy wszystkich chętnych do w miarę szybkiego rezerwowania miejsc, gdyż  obozy ciesza się dużą popularnością i zainteresowaniem. Informujemy również, szczególnie uczestników z poprzednich lat że rozbudowana została baza noclegowa co gwarantuje komfort w zakwaterowaniu.

zdjecie_grupowe_.jpg

Więcej o obozach…

 

Więcej informacji na www.rumak.zabookuj.eu oraz www.rumak.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa