Wypoczynek

Obozy jeździeckie w Dziemianach

Organizowane przez nas obozy to przede wszystkim lata doświadczeń w organizacji tej formy wypoczynku dla dzieci i młodzieży i doskonałe zaplecze w postaci odpowiedzialnych wychowawców, instruktorów i doskonale przygotowanych do nauki koni. Obozy jeździeckie są propozycją skierowaną zarówno do jeźdźców, którzy uprawiają jeździectwo na poziomie rekreacyjnym , jak i do chcących podwyższyć swoje kwalifikacje sportowe.
Uczestników dzielimy na grupy pod kątem wieku i pod kątem umiejętności:
– początkująca,
– średniozaawansowana,
– zaawansowana,
– sportowa (wymagane umiejętności na poziomie klasy „N”).
 
obóz_dziemiany.jpg
Grupa zaawansowana w czasie szkolenia do brązowej odznaki jeździeckiej

Jazda konna
Zajęcia z jazdy konnej (2-3 godzin dziennie) odbywają się w grupach, do których przydział uzależniony jest od poziomu zaawansowania uczestnika oraz celu szkoleniowego jaki poprzez pobyt na obozie każdy uczestnik chce zrealizować. Grupa początkująca(lonża) rozpoczyna turnus zajęciami półgodzinnymi i systematycznie, w miarę osiąganych postępów i możliwości fizycznych uczestników, czas szkolenia wydłużany jest do pełnego wymiaru. W zależności od poziomu zaawansowania indywidualnie każdemu kursantowi dobieramy zarówno instruktorów, jak i konie.
Grupy szkoleniowe liczą od jednej do czterech osób. Dysponujemy końmi przygotowanymi do pracy zarówno podstawowej (lonża, pierwsze samodzielne kroki), jak i zaawansowanej – skoki, ujeżdżenie na poziomie Grand Prix. Po każdym turnusie dla chętnych przewidziany jest egzamin na brązową i srebrną odznakę jeździecką Polskiego Związku Jeździeckiego.
Jest możliwość przyjazdu z własnym koniem i możliwość startów w regionalnych zawodach skokowych i ujeżdżeniowych rozgrywanych na terenie województwa.

Trenerzy,  instruktorzy i kadra
Treningi prowadzą szkoleniowcy (polscy i zagraniczni), którzy w ciągu ostatnich lat doprowadzili swoich podopiecznych w dyscyplinie skoków i ujeżdżenia do poziomu mistrzostw Polski i zawodów rangi CSI i CDIW. Jeźdźcy mniej zaawansowani prowadzeni będą przez instruktorów z wieloletnim doświadczeniem, którzy w ciągu ostatnich trzech lat przygotowali kilkudziesięciu adeptów jeździectwa do egzaminu na brązową, srebrną i złotą odznakę jeździecką.
W czasie trwania obozu dla osób zainteresowanych organizowane są zajęcia teoretyczne, uzupełniane oczywiście o wiedzę przekazywaną podczas jazd konnych.
Całodobową opiekę pedagogiczną w czasie wolnym od zajęć jeździeckich sprawują osoby pełne pasji, zaangażowania, znajdujące wspólny język z młodzieżą i dziećmi, posiadające odpowiednie uprawnienia.
 
obóz_dziemiany_2.jpg
Po zajęciach – instruktorzy omawiają jazdę

Czas wolny
Ze względu na położenie ośrodka czas wolny jest wypełniony jest kąpielami na plaży strzeżonej nad jeziorem, wycieczkami do lasów pełnych grzybów i jagód, podchodami. Organizujemy też ogniska, dyskoteki, zajęcia strzeleckie pod okiem doświadczonych instruktorów, konkursy i różnego rodzaju gry i zabawy  (dysponujemy salą gimnastyczną i kawiarenką internetową).

Ubezpieczenie i opieka lekarska
Wszyscy uczestnicy obozu są objęci ubezpieczeniem od następstw nieszczęśliwych wypadków w firmie PZU S.A. W razie potrzeby uczestnicy obozu mają zapełnioną 24h opiekę lekarską.

Noclegi i wyżywienie
Oferujemy noclegi w pokojach dwu-i czteroosobowych wyposażonych w węzły sanitarne. Zapewniamy doskonałe domowe wyżywienie (cztery posiłki dziennie) zaspokoi najbardziej wybredne gusta.

Masz pytania? Dodatkowe informacje:  tel. 601 847 139, mail: kontakt@pegazdziemiany.pl

www.pegazdziemiany.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa