Sport

Towarzyskie zawody na kwarcu!

To było dla wszystkich wielkie zaskoczenie, gdy Hipodrom Sopot opublikował propozycje towarzyskich zawodów. Podłoże parkuru – kwarc! Wow! Towarzyskie zawody na kwarcu, tego jeszcze nie było. Mimo, iż wieść o zawodach pojawiła się cztery dni przed zawodami, wiele osób zdążyło pozmieniać swoje weekendowe plany, by móc wystartować w Sopocie. Takiej okazji nie można było przegapić. Chęć samego wjazdu na ten parkur, była tak duża, że nawet ci, który na co dzień wolą dresaż, postanowili spróbować 😉

Zawody odbyły się w minioną niedzielę tj. 27 maja 2012. Start punktualnie o godz. 10-tej. Jako pierwszy rozegrano konkurs LL dokładności, w którym wystartowało osiemnastu zawodników. Wśród nich świeży adepci skoków oraz doświadczeni zawodnicy na koniach rozpoczynających karierę w skokach, jak np. Jerzy Lipkowski na klaczy Eleonor Rigby, Agnieszka Eliks na Guiness czy Agnieszka Racka na potężnym śląskim Kornetto.
Następnie odbył się konkurs L, który także był dokładności. W LL i L pary, które bezbłędnie pokonały parkur zajęły ex-equo I miejsce i wyjechały do dekoracji.
Konkursy P, N i C rozegrane zostały na zasadach "zwykłych", gdzie liczył się czas. W P najlepsza okazała się Dominika Bach na Lionie. W N triumfował Mateusz Kiempa na Bianoli. W C ponownie Dominika Bach ale tym razem na Lambi.
Mimo, iż nagrodą jaką mogło się zdobyć było tylko flots (za to bardzo ładne), sądzę, że warto było wziąć udział w tych zawodach. Niewielu nas może pozwolić sobie na starty w poważniejszych zawodach, które są rozgrywane na tak dobrym podłożu. Dla amatorów skoków zawody te były bardzo emocjonującym przeżyciem. Pozwolono nam wystartować w miejscu, gdzie dotychczas odbywały się tylko zawody wysokiej rangi. Dla zawodowców to dobry trening, oswojenie konia z parkurem i miejscem, na którym będą niedługo startować poważne konkursy.

W imieniu zawodników chciałabym podziękować organizatorom za umożliwienie nam startu na profesjonalnym parkurze.
Mam nadzieję, że za dwa tygodnie również będziemy mieli taką szansę.

 WYNIKI

A.S

1..jpg

Komentarze

Prześlij nam newsa