Sport

WKKW w Strzegomiu zakończone

Sandra Auffarth zwyciężczynią Pucharu Świata w Strzegomiu     

dekor_puch1.jpgNa hipodromie w Morawie koło Strzegomia w dniach 31 maj-03 czerwca rozegrano łącznie pięć konkursów międzynarodowych we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego, w tym najważniejszy konkurs CICO3*-W zaliczany do cyklu Pucharu Świata i Pucharu Narodów oraz Mistrzostwa Polski Juniorów. Wystartowało blisko 200 koni w barwach 18 państw.

Reprezentantka Niemiec, Sandra Auffarth zwyciężyła w konkursie z cyklu Pucharu Świata w wkkw. Najwyższą lokatę wśród polskich zawodników zajął Paweł Warszawski.
26-letnia zawodniczka dosiadająca 10-letniego wałacha Opgun Louvo prowadzenie objęła już po konkursie ujeżdżenia. Bezbłędne przejazdy crossu i parkuru potwierdziły jej pozycję liderki i ostatecznie z wynikiem 36,70 pkt. karnych, stanęła na podium.
Sandra Auffarth to aktualna wicemistrzyni Europy, a także złota medalistka w kategorii drużynowej podczas ubiegłorocznych Mistrzostw Europy WKKW w Luhmühlen. W zawodach w Strzegomiu wystartowała po raz pierwszy. Obecnie przygotowuje się do udziału w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.
Drugie miejsce na podium zajął Szwajcar Felix Vogg, na koniu Maverick McNamara (46,10). Z czwartej na trzecią lokatę, po bezbłędnie przejechanym parkurze awansował Niemiec, Andreas Dibowski na koniu FRH Butts Avedon z ostatecznym wynikiem 46,40 pkt. zajął ostatnie miejsce na podium.
Reprezentanci Polski nie weszli do pierwszej dziesiątki. Najwyższą lokatę otrzymał Paweł Warszawski z klubu LKJ "Gabon" Walewice, który na klaczy Hatteria ukończył konkurs na 14. pozycji z wynikiem 73,80. Kolejny jest Marcin Michałek również jeźdżący w barwach klubu "Gabon" Walewice na klaczy Magnolia, którego wynik uplasował go na 21 pozycji.

Puchar Świata wyniki

Puchar Narodów dla Niemców     

Narodowa drużyna Niemiec wywalczyła zwycięstwo w konkursie zaliczanym do cyklu Pucharu Narodów we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego.
Puchar Narodów w wkkw to nowy cykl w sportowym w kalendarzu Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej. W ramach konkursu rywalizują ekipy narodowe składające się z trzech lub czterech zawodników na każdej imprezie.
Skład zwycięskiej drużyny tworzyli: Andreas Dibowski, Frank Ostholt – złoci medaliści Igrzysk Olimpijskich z Hong Kongu oraz Elmar Lesch i Sandra Auffarth, aktualna wicemistrzyni Europy. Łączny wynik zespołu to 155,60 pkt. karnych. Najlepszy wynik indywidualny w drużynie uzyskał Andreas Dibowski na koniu FRH Butts Avedon.
Drugie miejsce w konkursie zajął zespół ze Szwajcarii w składzie Eveline Bodenmuller, Patrizia Attinger i Felix Vogg, natomiast trzecią lokatę objęła drużyna ze Szwecji: Frida Andersén, Johan Lundin, Tord Westergren i Katrin Norling.
Polska drużyna w składzie: Paweł Warszawski, Marcin Michalek, Kajetan Walecki i Czarnolas Katarzyna Kokowska uplasowała się na szóstej pozycji z sumą 291,90 pkt. karnych. Najlepszy wynik wywalczył Paweł Warszawski dosiadający 12- letnią klacz wyhodowaną w Polsce o imieniu Hatteria.

Ostholt wygrał konkurs CCI2*, Polak drugi

Zwycięstwem Franka Ostholta zakończył się konkurs CCI2* we wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Paweł Warszawski zajął drugie miejsce.
Reprezentant Niemiec dosiadający konia Lass of London po dobrym wyniku uzyskanym podczas próby ujeżdżenia do końca utrzymał pierwszą lokatę w konkursie i ostatecznie z wynikiem 46,00 pkt. zapewnił sobie zwycięstwo.
Drugie miejsce na podium wywalczył Paweł Warszawski z SK Walewice. Zawodnik startujący na koniu Gondolier  w klasyfikacji końcowej uzyskał 47,90 pkt. karnych.
Viktoria Carlerbäck ze Szwecji na koniu Zlatan uplasowała się na trzeciej pozycji (49,70 pkt.)

W konkursie CCI1* zwyciężyła Szwajcarka, Knap trzeci

Po bezbłędnie przejechanym crossie i parkurze Esthera Andres ze Szwajcarii na koniu Schwalbenprinz zdobyła dwa pierwsze miejsca w konkursie CCI1* w konkurencji wkkw.
Zawodniczka utrzymała wynik 42,90 pkt. karnych uzyskanych podczas próby ujeżdżenia.
Błędy Felixa Vogga na parkurze, który po dwóch próbach zajmował drugie miejsce, spowodował spadek tego zawodnika na miejsce siódme i awans Esthery Andres, startującej na dwóch koniach, na drugą pozycję.
Trzecie miejsce zajął reprezentant Polski, Michał Knap z Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków z wynikiem 51,90 pkt., który po bezbłędnie przejechanym parkurze  na klaczy Reja awansował z szóstego miejsca.

Knap złotym medalistą Mistrzostw Polski Juniorów

Michał Knap dosiadający klaczy Reja po bezbłędnie przejechanym parkurze, wywalczył złoty medal w Mistrzostwach Polski Juniorów w konkurencji wkkw.
Zawodnik z Zielonogórskiego Klubu Sportowego Drzonków pozycję lidera zapewnił sobie dobrym wynikiem uzyskanym podczas próby ujeżdżenia (51,90 pkt.). Bezbłędnie przejechany cross i parkur zapewniły mu złoty medal.
Srebro zdobyła Agata Jodko z Ludowego Klubu Sportowego na koniu Fernhill Cool Diamond z końcowym wynikiem 58,10 pkt. Aleksander Kadłubowski (KJ Strzała) po błędach podczas próby skoków, spadł z drugiej na czwartą pozycję.
Na podium znalazł się także Piotr Dąbrowski z Klubu Jeździeckiego „Walor” dosiadający konia Pakiet, którego wynik końcowy 60,50 pkt. zapewnił mu brązowy medal.
Ranking pięciu najlepszych zawodników zamyka Natalia Przeździeg na koniu Adampol z wynikiem 68,50 pkt.

Polak drugi w konkursie CIC2*, podium dla Dibowskiego

Reprezentant Niemiec Andreas Dibowski zwyciężył w konkursie CIC2*, drugą lokatę zajął Kamil Rajnert.
Wynik 48,50 pkt.  zapewnił zwycięstwo w tej kategorii złotemu olimpijczykowi Andreasowi Dibowskiemu na koniu Songline 2.
Na drugim miejscu znalazł się Polak Kamil Rajnert, dosiadający konia Lassban Radovix, który po bardzo dobrym przejeździe crossu i parkuru ostatecznie uzyskał wynik 51,10 pkt. karnych.
Z niewielką stratą do wicelidera uplasowała się Eveline Bodenmüller ze Szwajcarii (53 pkt. karne), dosiadająca konia Unita MB CH.

Schrade zwycięzcą w konkursie CIC1*, Rajnert czwarty

Dirk Schrade zajął dwa pierwsze miejsca w konkursie CIC1*.  Reprezentant Polski poza podium.
Schrade objął prowadzenie już po konkursie ujeżdżenia. Dobry wynik po próbie skoków i bezbłędny przejazd crossu pozwoliły mu utrzymać dwie pierwsze pozycje i ostatecznie, z wynikiem 53,70 pkt zwyciężyć w CIC1*.
Trzecie miejsce zajął Niemiec Alfred Bierlein na koniu Indurain 13 z wynikiem 56,60 pkt.
Najlepszym polskim zawodnikiem był Kamil Rajnert dosiadający konia Jak Chef, uzyskał wynik 57,90 pkt. ostatecznie plasując się na czwartym miejscu.

 

Biuro Prasowe Strzegom Horse Trials
Agnieszka Chmielińska
tel. 607 060 713
press@eventpro.pl
www.WorldCupStrzegom.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa