Sport

CSIO Sopot już niedługo

Już od 5 do 8 lipca na sopockim Hipodromie odbędą się największe międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody. Zawody CSIO*** zgromadzą jak co roku najznakomitszych zawodników świata, najlepsze konie oraz tłumy fanów jeździectwa.

reklama_prasowa.jpg

Oficjalne Międzynarodowe Zawody w Skokach CSIO*** już od dawna wpisały się w kalendarz obowiązkowych spotkań fascynatów jeździectwa. CSIO***, najwyższej rangi zawody, mogą odbywać się w danym kraju tylko raz w roku. A stawka jest wysoka – zwycięzcy mogą dostać się do światowej Top Ligi jeździectwa na kolejny sezon. W tym roku CSIO*** w Sopocie odbędzie się już czwarty raz z rzędu.
– Nie ma mowy o rutynie! Choć Hipodrom Sopot gości zawody CSIO*** nie pierwszy raz, zawsze towarzyszy nam zdrowy dreszczyk emocji w czasie przygotowań, które trwają wiele miesięcy. Już teraz mogę powiedzieć, że technicznie, mimo trwających prac budowlanych, Hipodrom jest w pełni gotowy na przyjęcie koni i jeźdźców – mówi Magdalena Rutkowska, Prezes Zarządu Hipodrom Sopot Spółka z o.o.

Na parkurze zobaczymy około 16 najlepszych ekip z całego świata i blisko180 znakomitych koni z krajów Europy, Azji i USA.

– W zawodach CSIO*** występować mogą tylko oficjalne reprezentacje danego kraju – po 4 zawodników z każdego kraju. Różnica między zwykłymi zawodami a naszymi polega na tym, że do nas nie zgłaszają się indywidualni jeźdźcy. Federacja zgłasza akces i wyznacza reprezentację oficjalną. Na tym samym parkurze, w tym samym czasie startują pierwsi zawodnicy poszczególnych ekip, potem drudzy, trzeci, etc. Z pierwszego nawrotu do następnego przejazdu dostaje się 8 ekip, po czym wyłaniamy zwycięską ekipę, drugą, trzecią… – tłumaczy Dyrektor Zawodów Olgierd Maria Kuleszyński.

Reprezentanci krajów będą walczyć w Sopocie o nagrody w łącznej puli 470 000 zł. Rozegranych zostanie 11 konkursów. Najważniejsze z nich to:

– w piątek, 6 lipca, ekipy z poszczególnych krajów będą walczyć o Puchar Narodów;
– w sobotę, 7 lipca,  zawodników czeka zmierzenie się z konkursem Sześć Barier;
– w niedzielę, 8 lipca, Grand Prix, które wyłoni najlepszego z najlepszych!

Organizatorzy zaplanowali liczne imprezy towarzyszące, szczególnie z myślą o najmłodszych, m.in. festyn rodzinny, przejażdżki konne. W przestrzeni targowej ustawione zostaną stoiska ze sprzętem jeździeckim oraz zdrową żywnością.

Zawody odbędą się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

Oficjalna lista Polskich zawodników

Marek Zaleski Sędzią Głównym – wywiad

Gra "Złota Podkówka"

Kampania reklamowa CSIO

Konferencja prasowa


Więcej informacji na stronie internetowej: www.csio.sopot.pl
oraz na Facebooku: www.facebook.com/CSIOSopot

Komentarze

Prześlij nam newsa