Sport

Konferencja prasowa przed CSIO

– Sopockie zawody CSIO są jak Formuła 1 na świeżym powietrzu! Dzięki mnóstwu atrakcji przygotowanych przez organizatorów każdy znajdzie coś dla siebie i na pewno nie będzie się nudził! – tymi słowami Prezydent Miasta Sopotu Jacek Karnowski rozpoczął konferencję prasową Międzynarodowych Zawodów w Skokach CSIO***2012. W aurze gorących przygotowań do zawodów organizatorzy i dziennikarze spotkali się 3 lipca 2012 w Hotelu Sheraton.

1.jpg

Uczestnikami konferencji byli: Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopotu, Bartosz Piotrusiewicz – Wiceprezydent Miasta Sopotu, Magdalena Rutkowska – Prezes Zarządu Hipodrom Sopot, Olgierd Kuleszyński – Dyrektor Zawodów CSIO***, Agata Jarzycka-Stefańska – Sędzia CSIO***, Ryszard Bartmański – Szef Stewardów, Malwina Spandowska – Marketing CSIO***, Anna Kopek – Członek Komitetu Organizacyjnego CSIO***, Krzysztof Bielak – Wiceprezes ds. Rozwoju NDI S.A. Już czwarty raz z rzędu Sopot gościć będzie jeźdźców z całego świata na międzynarodowych zawodach w skokach. Impreza zmienia się z roku na rok – o tych zmianach, o atrakcjach towarzyszących zawodom oraz o planach na przyszłość rozmawiano podczas konferencji.
33a.jpgOlgierd Kuleszyński, Dyrektor Zawodów CSIO*** podał ważne informacje odnośnie zawodników – W tym roku mamy 8 ekip w pełnym składzie (Belgia, Dania, Finlandia, Francja, Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Polska) oraz indywidualnych jeźdźców z 3 krajów (Norwegia, Japonia, Kirgistan). Dosłownie wczoraj, na kilka dni przed zawodami zgłosiła się mocna ekipa z Francji. A to może wróżyć spory sukces! Rok temu w dzień rozgrywania konkursu Grand Prix, na kilka godzin przed zgłosił się do nas zawodnik z Austrii. Po długich pertraktacjach, za zgodą Szefa Ekipy udało się włączyć go do konkursu Grand Prix. Co się okazało – zgarnął wszystkie nagrody!
Dziennikarze pytali o imprezy towarzyszące. – W tym roku podczas zawodów po raz pierwszy organizujemy trwającą 4 dni grę miejską „Złota podkówka”. Podczas zabawy uczestnicy w kilkuosobowych ekipach będą poszukiwać złotych podkówek wraz z zadaniami na terenie Hipodromu. Każdego dnia na ekipy czekać będzie nowa trasa. Poza tym organizujemy pokazy chartów oraz Pony Games, a także Wielki Festyn Jeździecki – o imprezach towarzyszących opowiadała Anna Kopek z firmy Teja TUR. Magdalena Rutkowska zapowiedziała również festiwal kobiecych kapeluszy! Prezes Zarządu Hipodromu przypomniała paniom wybierającym się na Hipodrom o koniecznym nałożeniu kapeluszy – ma to być element powrotu do tradycji, a również piękny, często artystyczny, akcent na zawodach.
Przypominamy o relacjach na żywo z zawodów na TVP Sport i TV Gdańsk. Transmisje obejmą trzy konkursy: Puchar Narodów FEI (piątek, 6 lipca), Konkurs „Sześciu barier” (sobota, 7 lipca) oraz konkurs o Grand Prix Sopotu (niedziela, 8 lipca).


Więcej informacji o zawodach na stronie internetowej: www.csio.sopot.pl
oraz na Facebooku: www.facebook.com/CSIOSopot

Komentarze

Prześlij nam newsa