Wypoczynek

Rajd Konny trasą Elbląg-Kadyny-Elbląg

Zapraszamy na dwudniowy Rajd Konny trasą Elbląg-Kadyny-Elbląg, który odbędzie się w dn. 11-12. Sierpnia 2012r
Uczestnikiem w siodle może być wyłącznie zaawansowany jeździec, który opanował sztukę kłusa, galopu oraz samodzielnego czyszczenia i siodłania.
Na trasie rajdu raczej Nie zwiedzamy zabytków, cała trasa przebiega lasami i łąkami, przez malowniczą Wysoczyznę Elbląską aż do samego Zalewu Wiślanego. Podczas całego rajdu z rzadka tylko przekraczamy podrzędne drogi asfaltowe biegnące przez wsie zatopione w lasach.
Całość ma charakter konnej wyprawy survivalowej. Nocujemy w śpiworach, na karimatach lub materacach, w stodołach, młynach i tym podobnych przybytkach, wyjątkowo tym razem w kwaterze prywatnej.
Rajdy zwykle zaczynają się w piątek wieczorem, kiedy to omawiamy trasę, przydzielamy konie, obowiązki podczas rajdu itd. Następnego dnia po śniadaniu szczególnie starannie czyścimy konie, po raz ostatni przeglądamy sprzęt, troczymy jedzenie, szczotki do czyszczenia koni – i ruszamy na trasę !!! Nasz ekwipunek noclegowy  w tym czasie jadzie do zaprzyjaźnionej stadniny, w której tej nocy przenocuje nasz tabor.
Kiedy już wyjedziemy nie ogranicza już czas, nie kontroluje żona, mąż, ani szef. Jesteśmy tylko my, konie i przestrzeń. Co jakiś czas robimy przerwy, rozsiodłujemy konie, przy ognisku zjadamy traperski obiad. Konie poimy w napotkanych jeziorach, nie zapominając, że i konie i ludzie lubią pływać…… Fantazja ułańska towarzyszy nam na każdym rajdzie!:))
Na trasie rajdu Wieczorem szczęśliwi i zmęczeni dojeżdżamy do naszej bazy. Teraz przede wszystkim dbamy o konie, dopiero potem o własne potłuczone pupy. Zmęczenie nie jest jednak aż tak uciążliwe, by przeznaczyć tak pięknie rozpoczęty wieczór wyłącznie na sen…
Następny dzień jest trudniejszy do wytrzymania, ale gdy z ulgą dojeżdżamy do Elbląga – już tęsknimy za następnym wyjazdem!…

W cenę rajdu wliczone są: noclegi, wyżywienie, jazda konna podczas rajdu, utrzymanie koni
Ubezpieczenie NW we własnym zakresie! Na rajd należy zabrać własny śpiwór i materac lub karimatę.
W każdym miesiącu organizujemy jeden wyjazd 2 lub 3dniowy, terminy do uzgodnienia pod nr tel. 888 767 651.

Więcej na www.facebook.com/FundacjaKonskieZdrowie

www.konskiezdrowie.elblag.com.pl

Komentarze

Prześlij nam newsa