Sport

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE LONDYN 2012

IGRZYSKA OLIMPIJSKIE LONDYN 2012
Podsumowanie jeździectwa na Igrzyskach
 
SKOKI PRZEZ PRZESZKODY
 
     Po emocjonujacych przejazdach i do końca niewiadomym wyniku zakończyła się drużynowa rywalizacja w skokach przez przeszkody. Prowadząca dotychczas ekipa Arabii Saudyjskiej zajęła ostatecznie miejsce 3 z dorobkiem 14 punktów karnych. Drużyny Holandii i Wielkiej Brytanii miały na koncie po 8 punktów i to między nimi rozegrana została rozgrywka o złoty medal. Trzech zawodników gospodarzy Igrzysk, Nick Skelton, Ben Maher i Peter Charlles, przejechało "na czysto", a Scott Brash miał jeden błąd. U Holendrów natomiast tylko jeden zawodnik, Jur Vrieling, nie zrobił żadnego błedu i po 8 oraz 4 punktach karnych kolejnych kolegów z drużyny, ostatni nie musiał wyjeżdżać. Złoty medal wywalczyli Brytyjczycy, na drugim miejscu uplasowali się Holendrzy. 
 
Klasyfikacja drużynowa:    1. gbr.png Wielka Brytania
                                               2. ned.png Holandia
                                               3. kas.png Arabia Saudyjska
Pełne wyniki: SKOKI_Drużynowo
 
    W klasyfikacji indywidualnej na piąte miejsce spadł zdecydowany faworyt Nick Skelton na koniu Big Star. Złoto wywalczył Szwajcar Steve Guerdat na koniu Nino des Buissonnets, który zarobił po zrzutce w II i III kwalifikacji. Rozgrywka o pozostałe medale odbyła się pomiędzy zawodnikiem z Holandii – Gerco Schroederem na London i Irlandczykiem – Cian O'Connorem na Blue Loyd 12. Zwyciężył Holender, na którego piersi zawisł srebrny krążek. Brąz otrzymał O'Connor. Dyskusyjny wydaje się być regulamin olimpijski. Skelton z jednym błędem w drugim nawrocie finału zajął dalekie 5 miejsce, natomiast "srebrny" Schroeder dostał się do finału ze zrzutkami w II i III kwalifikacji. 
 
Klasyfikacja indywidualna:   1. swi.png Steve Gueerdat – Nino des Buissonnets                                                  
                                                   2. ned.png Gerco Schroeder – London
                                                   3. irl.png Cian O'Connor – Blue Loyd 12
Pełne wyniki: SKOKI_Indywidualnie
 
UJEŻDŻENIE   
 
   Swój występ w konkursie Grand Prix zaliczyli zawodnicy ujeżdżenia. Najlepsza z Polaków okazała się Beata Stremler na Martini, która osiągnęła wynik 69,422 % i zajęła 36. miejsce. Katarzyna Milczarek na Ekwadorze zdobyła 69,271 %, co dało jej 38. miejsce. Natomiast Michał Rapcewicz na Randonie z wynikiem 66,915 % zajął pozycję 45. Drużynowo nasi ujeżdżeniowcy zajęli 8. lokatę, wyprzedzając wyeliminowanych zawodników Australii i Kanady. 
    Najlepsze narodowe drużyny rywalizowały we wtorek (7.08) w konkursie Grand Prix Special. Wynik z konkurencji skoków przez przeszkody powtórzyli Brytyjczycy, którzy w składzie: Carl Hester i Uthopia, Laura Bechtolsheimer i Mistral Hojris oraz Charlotte Dujardin i Valegro zdobyli złoty medal. Srebro wywalczyła ekipa Niemiec – Dorothea Schneider i Diva Royal, Kristina Sprehe i Desperados oraz Helen Langehauenberg i Damon Hill. Na najniższym stopniu stanęli utytułowani Holendrzy: Anky van Grunsven na Salinero, Edward Gal na Undercover i Adelinde Cornelissen na Parzival. 
 
Klasyfikacja drużynowa: 1. gbr.png Wielka Brytania
                                            2. de.png Niemcy
                                            3. ned.png Holandia
Pełne wyniki: UJEŻDŻENIE_Drużynowo
 
   W ostatnim dniu rywalizacji jeździeckich odbył się konkurs Grand Prix Freestyle, w którym wystartowało 18 najlepszych par. Wspaniałym przejazdem niemal idealnie dopasowanym do muzyki złoty medal wywalczyła reprezentantka gospodarzy, Charlotte Dujardin na Valegro (90,089%). Druga na podium stanęła Holenderka, Adelinde Cornelissen na Parzivalu (88,196%), a trzecie miejsce zdobyła również Brytyjka, Laura Bechtolsheimer na Mistral Hojris (84,339%). Zawodnicy Wielkiej Brytani zdecydowanie opanowali konkurencje jeździeckie.
 
Klasyfikacja indywidualna: 1. gbr.png Charlotte Dujardin – Valegro
                                                 2. ned.png Adelinde Cornelissen – Parzival
                                                 3. gbr.png Laura Bechtolsheimer – Mistral Hojris

 
WKKW
 
    Zakończyły się zmagania WKKW-istów na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Indywidualnie zwyciężył aktualny Mistrz Świata i Europy Michael Jung na koniu Sam. Drugie miejsce zajęła Sara Algotsson-Ostholt ze Szwecji na koniu Wega. Brązowy krążek wywalczyła Niemka Sandra Auffart na koniu Opgun Louvo.

Klasyfikacja indywidualna: 1. de.png Michael Jung – Sam

                                                 2. swe.png Sara Algotsson-Ostholt – Wega
                                                 3. de.png Sandra Auffart – Opgun Louvo
Pełne wyniki: WKKW_Indywidualnie
 
   Drużynowe złoto zdobyli Niemcy w składzie: Peter Thomsen – Barny, Dirk Schrade – King Artus, Sandra Auffarth – Opgun Louvo, Michael Jung – Sam, Ingrid Klimke – Abraxxas. Srebro przypadło drużynie Wielkiej Brytanii, w skład której wchodzili: William Fox-Pitt – Lionheart, Nicola Wilson – Opposition Buzz, Zara Phillips – High Kingdom, Mary King – Imperial Cavalier, Kristina Cook – Miners Frolic. Brązowy medal wywalczyli Nowozelandczycy: Jonelle Richards – Flintstar, Caroline Powell – Lenamore, Jonathan Paget – Clifton Promise, Andrew Nicholson – Nereo, Mark Todd – Campino. 
 
Klasyfikacja drużynowa: 1. de.png Niemcy
                                            2. gbr.png Wielka Brytania
                                            3. nzel.png Nowa Zelandia
Pełne wyniki: WKKW_drużynowo
 
    Nasz reprezentant, Paweł Spisak, wycofał swojego konia Wag z dalszych rozgrywek po próbie terenowej ze względu na kontuzję. 
 
Relacje z wybranych przejazdów można obejrzeć na www.london2012.tvp.pl
 
Paulina M.
Komentarze

Prześlij nam newsa