Sport

Dawid Rakoczy tryumfuje

w Pucharze Białego Boru

artykul2.jpg   Zakończyły się rozgrywki Pucharu Białego Boru w skokach przez przeszkody. Zawodnicy konkurowali w cyklu czterech zawodów rangi CSN, które odbywały się w terminach: 29.06-1.07, 20-22.07, 10-12.08 oraz w miniony weekend 14-16.09. Po pierwszej kwalifikacji liderem rankingu został reprezentant Ludowego Klubu Sportowego Nadwiślanin Kwidzyn, Tomasz Miśkiewicz. Drugie miejsce zajmował Bartosz Gauza z WTK Hermanów, a trzecie Dawid Rakoczy z Klubu Jeździeckiego Profil Piła. W drugich zawodach nie uczestniczył dotychczasowy prowadzący, przez co spadł na drugą pozycję, a Dawid Rakoczy wskoczył z trzeciego miejsca na pierwsze. Trzecią pozycję objął Piotr Fragstein-Niemsdorff z UKS Podkowa Moryń. Zawodnik z Piły nie oddał prowadzenia do samego finału i na ostatnich zawodach potwierdził swoją klasę wygrywając Puchar Białego Boru oraz nagrodę główną – białego Volkswagena Up. Na drugim miejscu pozostał Tomasz Miśkiewicz, a trzeci był Grzegorz Psiuk z Sobieski Jumping Team.
   Oprócz punktów w rankingu zawodnicy walczyli o atrakcyjne nagrody finansowe w Rundach Otwartych P i N oraz w Rundach Małej i Dużej. Dniem rozgrywek finałowych była niedziela 16.09, która rozpoczęła się o 8:00 konkursem klasy P1 (115 cm) o wzrastającym stopniu trudności z jokerem. Najlepsza okazała się Dagmara Kaczmarczyk z KJ Kaczmarczyk Sępopol na koniu Wiedźmin (Hamlet Go – Weimutka/Ogar), która jako jedyna pokonała parkur z maksymalną ilością punktów bonifikacyjnych w czasie 51,16s. Drugie miejsce z 43 punktami i czasem 62,90s zajął reprezentant KJ Sielanka Warka Bartosz Goszczyński na koniu Corianas M&M. Trzeci był Dawid Skiba na Marry Queen (Quantum – Montana V/Caletto I) z KJ Stado Ogierów Starogard Gd zdobywając 41 punktów i najlepszy czas konkursu 43,42s.
   Drugim konkursem dnia był finał Rundy Otwartej klasy N1 (125 cm) rozgrywany na zasadach konkursu zwykłego. Najszybszy okazał się Jarosław Skrzyczyński z KJ Agro-Handel Śrem na koniu Little Man 7 (Liberty Son – Anouk/Cannonbal), który zwyciężył z czasem 49,33s i czystym kontem punktowym. Drugie miejsce zdobył Jan Bobik z KJ Dragon Nowielice na siwym wałachu Loxley (Laptop – Immaculata/Ile De Bourbon), który bezbłędnie przejechał parkur w czasie 49,77s. Trzeci był Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła na Unisco (Manhattan – Kirone/Ekspert) kończąc przejazd bez punktów karnych w czasie 50,34s. Jak widać, zawodnicy ostro walczyli o jak najlepszy czas i różnice pomiędzy kolejnymi miejscami mierzone są w setnych sekundy.
artykul1.jpg   Do Finału Małej Rundy rozgrywanego w klasie C1 (135 cm) zagrało się 35 par. Do drugiej fazy konkursu dojechało 15 zawodników. Najszybciej (25,42s) i na czysto pokonał trasę Grzegorz Psiuk reprezentujący Sobieski Jumping Team na koniu Absatz (Aviano – Barbra/Cynik). Drugie miejsce zajął lider rankingu Pucharu Białego Boru, Dawid Rakoczy z KJ Profil Piła na Rotmistrzu (Ramirado – Hyazinthe/Carthago), który pokonał parkur bezbłędnie w czasie 29,21s. Nieco gorszy czas (29,55s) i 0 punktów karnych wywalczył Krzysztof Tarasek z KJ Koncepta Szczecin na wałachu Ziezo Balia (Marlon – Balia/Nimmerdor), co dało mu miejsce trzecie.
   Najważniejszy konkurs zawodów – Grand Prix Białego Boru, rozpoczął się o godzinie 13:30. Rozgrywany był w klasie CC1 na zasadach konkursu zwykłego z rozgrywką. Przeszkody osiągały wysokość nawet 155 cm. Gospodarz toru, Arkadiusz Weckwert ustawił parkur wymagający technicznie, ale przyjazny koniom. Pięć par pokonało go bezbłędnie, ale tylko 4 zakwalifikowało się do rozgrywki, ponieważ 16-letnia juniorka z SJ Naopelońska Zagroda, Adrianna Ostrowska na ogierze Qulester (Quinar Z – Indra I/Leonid) otrzymała 1 punkt karny za przekroczenie normy czasu o jedyne 0,25s! Bezkonkurencyjny okazał się ponownie Grzegorz Psiuk na ogierze Lambi (Ever For Pleasure – Lussi/Bolero De Ravel), który pokonał trasę bez zrzutek w czasie 39,64s. Drugie miejsce z czasem 40,17s zajął Jarosław Skrzyczyński na Baltazar du Rouet (Baloubet du Rouet – Cozette Z/Continue). Ostatni na podium z czasem 43,98s uplasował się Bartosz Goszczyński na Zanzibarze (Ferro – Folinda/Wisconsin). Jarosław Skrzyczyński na swoim drugim koniu Zeddam (Guidam – Tamara Landa/Numero Uno) nieszczęśliwie zrobił zrzutkę na ostatniej przeszkodzie, co dało mu jedynie miejsce 4. Pierwsza trójka zawodników w tym konkursie została nagrodzona gadżetami jeździeckimi portalu ZABOOKUJ.eu, który był partnerem zawodów.
artykul3.jpg   Można powiedzieć, że minione zawody i cały cykl Pucharu Białego Boru zgromadził najlepszych zawodników i najwybitniejsze konie z Polski. Poziom konkursów był wysoki, dzięki czemu mieliśmy okazję oglądać znakomite przejazdy. Profesjonalna obsługa zawodów i bardzo dobre przygotowanie obiektu zachęcały do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Liczymy, że Centrum Szkolenia Jeździeckiego Coval Biały Bór nadal będzie się tak świetnie rozwijać i organizować imprezy jeździeckie najwyższej rangi.
   Poniżej przedstawiamy szczegółowe wyniki ze wszystkich dni, końcowy ranking Pucharu Białego Boru oraz galerię. Zachęcamy do zakupu zdjęć naszego autorstwa – zarówno w formie elektronicznej, jak i tradycyjnej. Szczegóły dostępne TUTAJ

WYNIKI
Dzień I, piątek: Runda Otwarta PRunda Otwarta NMała RundaDuża Runda
Dzień II, sobota: Runda Otwarta PRunda Otwarta NMała RundaDuża Runda
Dzień III, niedziela: Finał Rundy Otwartej PFinał Rundy Otwartej NFinał Małej RundyFinał Dużej Rundy