Hodowla

Cargo zwycięża

Cargo zwycięża
w próbie dzielności ogierów trakeńskich
 
   W dniach 27-28 września na terenie Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim odbyła się próba dzielności ogierów trakeńskich kończąca 100-dniowy trening stacjonarny. 
   Komisji w składzie Antoni Pacyński, Adam Jończyk, Hermann-Josef Vollmers oraz Jans Werner Paul przedstawiono 18 ogierów. 
Najwyżej zbonitowany został Karat (Ajbek – Korsarka po Sword xx) uzyskując 52,5 pkt. Drugi z 52,0 pkt był Negr (Ajbek – Negri po Poll), a trzecie miejsce z wynikiem 51,5 pkt zajęli Cargo (Emis – Cyrkulacja po Skaleń) i Korynt (Ajbek – Koryntia po Czak). Jak widać, stawka pięciu synów Ajbeka plasowała się na czołowych miejscach. Poza wymienionymi, na 51,0 pkt oceniono urodziwego Jazona (Ajbek 0 Jasmin po Lwów), a na 46 pkt ogiera Car (Ajbek – Caryca AM po Machandel). Jazon uzyskał również najwyższą notę (8,0 pkt) za skoki luzem. W skokach pod jeźdźcem wyróżnił się Cargo, który uzyskał 8,0 pkt. W ocenach obcego jeźdźca, którym był Jacek Krukowski, najlepiej wypadli Bajer (Emis – Bona po Cugnot) oraz Korynt, otrzymując po 9,0 pkt. 
Cargo.jpg  Jazon.jpg
    Ostatecznie największą wartość indeksu ogólnego (133) oraz tytuł Czempiona Zakłądu Treningowego uzyskał uczestnik zeszłorocznego Trakehner Hengstmarkt Neumunster, kasztanowaty Cargo hodowli i własności Mirosława Kulpińskiego. Z pewnością wyróżnił się w próbie terenowej, podczas której świetnie galopując odważnie pokonywał przeszkody krosowe. Drugie miejsce i największy indeks skokowy (130) zdobył kolejny koń Mirosława Kulipińskiego, Bajer. Trzecią lokatę w próbie dzielności zajął Korynt z indeksem ogólnym 125, ujeżdżeniowym 127 i skokowym 124.  Najwyższą wartość indeksu ujeżdżeniowego (132) uzyskał Negr hodowli Marka Przeczewskiego, a własności jego syna Andrzeja. 
Korynt.jpg Negr.jpg
   Warunkiem otrzymania licencji reproduktora było uzyskanie odpowiednich wartości indeksów i bonitacji. Udało się to czterem ogierom: Cargo, Negr, Korynt i Jazon
   Słowa uznania należą się osobom, które wkładają najwięcej pracy w trening tych koni. Jest to przede wszystkim kierownik zakładu treningowego, Mirosław Pałkowski i jeźdźcy: Wiesław Narloch, Tomasz Pałkowski, Rafał Lis oraz jedyna amazonka Joanna Ciesielska, która otrzymała gratulacje od samej komisji za wzorowe przygotowanie i pokazanie koni na egzaminie końcowym.  
   Oprócz koni 3- i 4-letnich komisja oceniła również młodego ogierka urodzonego w tym roku. Była to ocena zastępująca odwołany przegląd hodowlany. Easygo (Windsor – E. Wonder po Wiec) wyróżnił się bardzo dobrym typem rasowym, niezłą budową i świetnym kłusem. 
   O rozpoczęciu kolejnych zakładów treningowych poinformujemy wkrótce na portalu i stronie internetowej Stada Ogierów w Starogardzie Gdańskim: www.stadostarogard.zabookuj.eu
 
Paulina M.
 
Wyniki:
Bonitacja.jpg Próba_dzielności.jpg
 
 
Wszystkie zdjęcia zamieszczone na portalu autorstwa ZABOOKUJ.eu są chronione prawami autorskimi i stanowią wyłączną własność portalu zabookuj.eu. Zabrania się kopiowania, reprodukowania, publikowania, umieszczania w Internecie, przesyłania, transmitowania, rozpowszechniania i/lub modyfikowania.
Komentarze

Prześlij nam newsa